Songfic - In the end

25. května 2008 v 16:30 | Nessa |  *Jednorázové povídky*
Abych vás nenechala dlouho čekat a nezavalovala jen článkama o spřátelení, podařilo se mi napsat jednorázovku. Písnička se jmenuje In the end a je od Linkinů. Hned při prvním pročtení textu jsem věděla, co k tomu napsat. Ta písnička je fakt úžasná, takže doporučuju ke čtení :-) No a jako vždycky moc prosím o komentáře. Těch minulých neskutečných 15 mi udělalo hroznou radost. kapitola bude snad co nejdřív a k další už mám v kompu dvě strany, tak uvidíme, kdy to dopíšu... To už by mělo být asi tak všechno :-)In the end
It starts with one thing. I don't know why.
Vždycky to začíná stejně. Každý laciný příběh, veledílo, tragédie, fraška... Láskou. Nevím proč, nechápu to, takže vysvětlení ode mě nečekejte. Nedočkali byste se. Nedokážu vysvětlit, jak se to stalo, ale i má životní cesta tak začíná.
It doesn't even matter how hard you try. Keep that in mind
Většinou nezáleží na tom, jak moc se snažíš. Já se snažil hodně. Opravdu. Lily jsem poprvé potkal ještě jako malý kluk. Hrála si se sestrou bez jakýchkoli potuch o světě kouzel, kam bezpodmínečně patřila. Byl jsem to já, kdo jí o všem řekl. Když jsem získal její důvěru a stali se z nás přátelé, sedávali jsme v parku a já jí celé hodiny vypravoval o Bradavicích, o světě, který jí připadal tak neuvěřitelný, tak vzdálený. Ale ona mi věřila. Nedokázal jsem se vynadívat do těch zářivých smaragdů, do té přívětivé tváře, která se snad ani nedokázala mračit, na ústa, která nedokázala říct na žádnou prosbu ne.
I designed this rhyme to explain in due time all I know. Time is a valuable thing.
Čas je mocná věc. Stačí být v nesprávnou dobu na nesprávném místě a všechno je v háji. Už to nikdy nikdo nespraví. A přitom to byl jen jeden okamžik. Pár sekund, které nadobro změní život. Tehdy jsem si strašně vyčítal, že nejsem ve stejné koleji jako Lily. Nebylo pochyb, že se dostane do Nebelvíru. Ano, byla chytrá, přátelská. Ale i když nedokážu popsat proč nebo jak, vždy jsem v hloubi duše věděl, že pro ni není žádná jiná kolej dost dobrá. A kde jsem skončil já? V rodinné koleji, na místě, jež mě pohřbívalo zaživa, stahovalo dolů mocnými chapadly, kterým se nedá ubránit. Ve Zmijozelu.
Watch it fly by as the pendulum swings. Watch it count down to the end of the day. The clock ticks life away. It's so unreal.
Náš život ve škole ubíhal. Ona byla chytrá, krásná a oblíbená prefektka a primuska z Nebelvíru. Já podivínský kluk ze Zmijozelu. Pokud o mě někdo věděl, neměl o mě valné mínění. Ona měla plno přátel, já jen ji. Nikoho jiného jsem za přítele nepovažoval.
Didn't look out below. Watch the time go right out the window. Trying to hold on but didn't even know.Wasted it all just to. Watch you go.

Naštěstí pro mě, Lily si vždycky našla čas, aby ho strávila se mnou. Dobře jsem věděl, že její spolužáci na mě hledí s odporem, neradi ji viděli s někým jako já. Ale Lily na to nebrala ohledy. Rozuměla mi jako nikdo jiný. Ty časy už jsou ale pryč a bohužel nikdy se nevrátí. Pomalu jsme se od sebe odcizovali. Nechal jsem to zajít příliš daleko.
I kept everything inside and even though I tried it all fell apart. What it meant to me will eventually be a memory of a time when...
Ony chapadla mě začaly stahovat. Nedokázal jsem odolat temné stránce mého já, která léty strávenými v mé koleji jen narůstala. Lily to věděla. Snažila se zastavit mě. Ale nepodařilo se jí to. Stal se ze mě Smrtijed. Choval jsem se jako lidé, které ona celý život odsuzovala a nedokázala pochopit, proč dělají, co dělají. Říkal jsem si, že není schopna vidět to co já. Tu moc, šanci, která se neodmítá. Chtěl jsem se pomstít těm, co mi ničili život. Já vytrpěl věci, s jakými se Lily nemusela potýkat, proto jsem nedokázal odolat. Že je něco špatně jsem si uvědomil až příliš pozdě. Už jsem to nebyl já. Snažil jsem se vrátit zpět.
I tried so hard and got so far. But in the end it doesn't even matter. I had to fall. To lose it all. But in the end it doesn't even matter.
Pád byl nevyhnutelný. Dostal jsem se až na samotné dno. Klesnul jsem opravdu hluboko.
One thing - I don't know why It doesn't even matter how hard you try. Keep that in mind. I designed this rhyme to remind myself how I tried so hard.
Ujistil jsem se, že opravdu na snaze nezáleží. Alespoň ne těm ´špatným lidem´. Ze všeho toho bahna jsem se nakonec vyhrabal. Kousek po kousku jsem se pokousal zase na hranice lidskosti a normálního života. Ale každé klopýtnutí, každá chyba, kterou v životě uděláte vás vždycky něco stojí. Ta neblahá zkušenost mě stála nepředstavitelně hodně - ji.
In spite of the way you were mocking me, acting like I was part of your property. Remembering all the times you fought with me.

Lily mě začala nenávidět. Jistě, zasloužil jsem si to. Přesto jsem doufal, že mi dokáže odpustit. Ale i ona se změnila. Setkání s tvrdou realitou způsobilo ztrátu její důvěřivosti. Dokázala odpouštět, ale nezapomínala. Měla svůj život. Dům, manžela, syna, kamarády na život a na smrt. Jistě, tohle jsem jí vždycky přál. Ale měl jsem být součástí toho všeho. Být s ní, chovat v náručí našeho syna a ne se na to dívat zvenčí s vědomím, že u ní nejsem vítán.
I'm surprised it got so far. Things aren't the way they were before. You wouldn't even recognize me anymore. Not that you knew me back then. But it all comes back to me
in the end. You kept everything inside and even though I tried it all fell apart.
Nikdy už to nebude jako dřív. Jak by taky mohlo, když je jediná osoba, které jsem věřil, kterou jsem považoval za přítele a kterou jsem miloval mrtvá? Jak dokážu žít s vědomí, že je to z části moje vina? Jak? Náš vztah už by nebyl jako dřív, vím to a smířil jsem se s tím. Ale nikdy jsem nechtěl, aby zemřela! Radši bych žil a díval se, jak je šťastná s mužem, kterého nenávidím, než se dívat na jejich hrob.

What it meant to me will eventually be a memory of a time when I tried so hard.
Ze všeho zbude nakonec jen vzpomínka. Slibuji, že na tebe nikdy nezapomenu, Lily. Budeš ve mně žít navždycky.
I've put my trust in you. Pushed as far as I can go. For all this there's only one thing you should know...

Díky tobě jsem si uvědomil, co je správné. Zašel jsem tak daleko, jak jsem jen dokázal. Jsem teď na té samé straně, ke které jsem se předtím nedokázal přiblížit. Na břehu, kde jsi stála celý život a nikdy tě nelákalo přejít na druhou stranu. I já se tam nakonec dostal. Po dlouhé době, po téměř nekonečné cestě, ale dokázal jsem to. Přál bych si, abys to věděla a mohla mi zase začít věřit. Jako dřív. Je ale příliš pozdě. Jsi totiž na místě, kam tě nemůžu následovat. Alespoň ne teď. Proto mi nezbývá než říct poslední věc, kterou bych si přál, abys věděla. Vždy jsem tě miloval. A díky tobě už vím, co mám teď udělat. Co musím udělat.

(It starts with)
One thing / I don't know why
It doesn't even matter how hard you try
Keep that in mind / I designed this rhyme
To explain in due time
All I know
time is a valuable thing
Watch it fly by as the pendulum swings
Watch it count down to the end of the day
The clock ticks life away
It's so unreal
Didn't look out below
Watch the time go right out the window
Trying to hold on / but didn't even know
Wasted it all just to
Watch you go
I kept everything inside and even though I tried / it all fell apart
What it meant to me / will eventually / be a memory / of a time when I tried
so hard
And got so far
But in the end
It doesn't even matter
I had to fall
To lose it all
But in the end
It doesn't even matter
One thing / I don't know why
It doesn't even matter how hard you try
Keep that in mind / I designed this rhyme
To remind myself how
I tried so hard
In spite of the way you were mocking me
Acting like I was part of your property
Remembering all the times you fought with me
I'm surprised it got so (far)
Things aren't the way they were before
You wouldn't even recognize me anymore
Not that you knew me back then
But it all comes back to me
In the end
You kept everything inside and even though I tried / it all fell apart
What it meant to me / will eventually / be a
memory / of a time when I
I tried so hard
And got so far
But in the end
It doesn't even matter
I had to fall
To lose it all
But in the end
It doesn't even matter
I've put my trust in you
Pushed as far as I can go
For all this
There's only one thing you should know
***
Začíná to jednou věcí
Nevím proč
Vůbec nezáleží na tom, jak se snažíš
Tohle si pamatuj
Já jsem napsal tenhle verš
Abych v dané době vysvětlil
Všechno, co vím
Čas je cenná věc
Sleduj, houpání kyvadla
Sleduj, jak odpočítává do konce dne
Hodiny odtikávají život
Je to tak neskutečné
Nedíval jsem se dolů
Sleduj, jak nám čas uniká oknem
Snažil jsem se ho zadržet, ale nevěděl jsem jak
Promarnil jsem ho, že jsem se díval, jak jdeš
Držel jsem to všechno v sobě, a i přes mou snahu, všechno se rozpadlo
Co to pro mě bude znamenat, bude nakonec vzpomínkou na dobu, kdy...

Jsem se tak snažil
A dostal tak daleko
Ale nakonec
To nic neznamená
Musel jsem vypadnout
Abych všechno ztratil
Ale nakonec
To nic neznamená

Jedna věc - nevím proč
Vůbec nezáleží na tom, jak se snažíš
Tohle si pamatuj
Já jsem napsal tenhle verš, abych si připomenul
Jak moc jsem se snažil
Vzdor tomu, jak jsi mě ponižovala
Chovala ses ke mně, jako bych ti patřil
Vzpomínám si na doby, kdy ses se mnou hádala
Jsem překvapený, že to došlo tak (daleko)
Věci už nejsou takové, jako bývali
Dokonce bys už mě možná ani nepoznala
Takového jakým jsem býval
Ale mně se to všechno vrátí (nakonec)
Všechno jsi zanechala uvnitř, a i přes mou snahu, všechno se rozpadlo
Co to pro mě bude znamenat, bude nakonec vzpomínkou na dobu, kdy...
Důvěřoval jsem ti
Zašel jsem nejdál, jak jsem mohl
A kvůli tomu všemu
Je tu jen jedna věc, kterou bys měla vědět


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nathalcek nathalcek | Web | 26. května 2008 v 13:25 | Reagovat

krasne :D je to dost smutne a aj ked nemam snapea rada, pripadalo mi to uzasne :D tie jeho pocity....proste geniaaalne:D

2 Nessa Nessa | 26. května 2008 v 18:32 | Reagovat

:-) Děkuju

3 nathalcek nathalcek | Web | 27. května 2008 v 21:39 | Reagovat

ahojky prosím nenaštvy sa na mňa, ale máš u mňa reťazák tak si ho ,,vyzdvihni" ...prepáč...:D

4 nathalcek nathalcek | Web | 27. května 2008 v 21:39 | Reagovat

a dúfam, že kapča ti príde čoskoro a ty ju sem pridáš :D

5 Nessa Nessa | 28. května 2008 v 14:10 | Reagovat

No to taky doufám :-)

6 Emma Emma | E-mail | Web | 3. června 2008 v 18:07 | Reagovat

Krásnýýýýýýýý....................

7 Nessa Nessa | 6. června 2008 v 20:55 | Reagovat

Děkuju :-)

8 Packa Packa | 9. července 2008 v 19:52 | Reagovat

moooc pěkný..

9 Nessa Nessa | 22. července 2008 v 10:53 | Reagovat

=)

10 Sidi Sidi | E-mail | Web | 6. září 2008 v 10:18 | Reagovat

Nikdy som nemala Snapea rada. Preto je len pár ľudí, ktorý okážu niečo o ňom napíať tak aby na to zaujalo... Tebe sa to podarili... Je to veľmi veľmi veľmi krásne....

11 Nessa Nessa | 6. září 2008 v 15:37 | Reagovat

jéva =) děkuju =)

12 Sunny Sunny | Web | 19. září 2008 v 20:24 | Reagovat

no j teda čumím xD.....a poviem ti prečo:proste milujem linkin park a ten refren je proste dokonalý (rapp nemusim xD)!!!!!!!!za 2 sev je skvela postava aj ked aj ja uprimne som k nemu nemala najlepši vstah xD.ale krasa.fakticky aj mne s to páčilo....

.

.

.

.

.

.

.

.

otázenka sun, prečo ked ho nemas rada, citas o tom každu poviedku?ale čuš..........................................

13 TePa TePa | Web | 20. září 2008 v 21:39 | Reagovat

moc hezké ;)

14 Nessa Nessa | 21. září 2008 v 11:36 | Reagovat

Dík =) hej jako já taky miluju Linkiny, a protože ta písnička má takový text, vyšlo z toho tohle, ale jinak Snapea taky nemám moc ráda a nepíšu o něm..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama