21. kapitola - druhá část

30. května 2008 v 20:30 | Nessa |  *Nikdy nekončící zábava*
Jak už jsem psala, kapitola byla moc dlouhá, takže tady je konec

"Amy, rád tě vidím, ale já jsem nepřišel za..." nestačil doříct James, protože se ozval výkřik.
"Jamesi! Henry, je tady James!"
Byla to paní Potterová a hned se vrhla na svého syna.
"Tolik se mi po tobě stýskalo," objímala ho.
"No tak, mami, nedělej mi ostudu," mumlal James.
"Pěkné přivítání, jen co je pravda," povzdychla si Jane Potterová, když přišel i její manžel.
"Tati!"
"Jak se vede, co Sirius a ostatní?"
"Všechno v pohodě."
"Lily, od prázdnin jsem tě neviděla a James se o tobě vůbec přestal nějak zmiňovat," změnila Jane objekt svého zájmu na rusovlásku.
"No víte..."
"Takže jste se ještě pořád neusmířili?" povzdychla si paní Potterová a žena jménem Amy si začala Lily prohlížet. Té to nebylo příjemné a nevěděla kam s očima.
"Obávám se, že ne. Jak to vlastně dopadlo v létě? Bydlí se vám dobře?" narážela Lily na situaci, kdy byli Potterovi nuceni bydlet u jejích rodičů, protože na jejich dům zaútočili Smrtijedi.
"Výborně, nedělej si starosti."
"Mami, tati, Amy, to je můj spolužák Phil," přerušil James matku.
"Dobrý den," ozval se Phil a dospělí mu pokynuli.
"Lily, Phile, asi ještě neznáte Amy Conelovou. Brzy se setkáte i s jejím mužem a jejich syna Jacka už asi znáte, měli jste ho myslím na kurzech, ne?"
"Jo toho už všichni důvěrně známe," usmál se James na Lily, která rázem pochopila, proč si ji paní Conelová ze začátku tak prohlížela.
"Doufám, že se k vám nechoval nijak hrozně," zasmála se Amy.
"Ne, bylo to v pohodě," ujistil ji Phil.
"Já nechci rušit, ale asi bychom měli jít. Máme se hlásit u pana Moodyho nebo Prewetta," ozvala se Lily.
"Já je k nim odvedu, vy dva máte plno práce," řekla Amy a vydala se kolem jednotlivých kójí někam dozadu k dalším dveřím.
Z jedné kóje vyšel muž a pročítal si dokumenty, které měl uložené ve složce. Na okamžik od nich vzhlédl a očima spočinul na rusovlásce.
"Lily! Já myslel, že tady máte být až v devět! Nazdar, Jamesi, Phile. Lil, strašně jsi mi chyběla, doufám, že ten večer platí, rezervačka je na osm," ztišil hlas Jack a objal svou přítelkyni.
"Jacku... Já ne..."
"Pěkně se vybarvuješ Jacquesi. Phile, Jamesi, jděte dále těmi dveřmi, ano? Nemusím ti říkat, že byste z toho mohli mít oba problémy. Tak buďte na veřejnosti opatrní, prosím vás. Jo a Jacku, máš to ale pěkné důvody proč odříct rodinnou večeři."
"Ehm... Mami? Co tady děláš?"
"Odvádím je k Alastorovi."
"Já... no..."
"Prosím tě nech toho. Já proti vašemu vztahu vůbec nic nemám, jen vám říkám, ať jste opatrní. Akorát tu rodinnou večeři teď máte povinně. Oba dva. A Lily, moc ráda jsem tě poznala," usmála se upřímně Amy.
"Děkuji, paní Conelová. Asi bych už měla jít. Nashledanou, ahoj Jacku," rozloučila se a odešla za spolužáky.
"Táta s nimi má zítra trénink, tak jsem zvědavá. Matt říkal, že je hodně dobrá a má pěkně proříznutou pusu."
"To je fakt naprosto úžasné. Nevidím svojí holku skoro tři týdny, když konečně přijede, zkazíš mi to a to ani nemluvím o té večeři. Víš jak se bude cítit mezi všemi těmi lidmi? A teď se ještě dovím, že ti můj nejlepší přítel napovídal nevím co."
"Uklidni se, čekám vás v sedm. A řekla bych, že ji podceňuješ," nenechala se žena vyvést z míry.
"Víš co, mami, mám práci. Nazdar," vzdal to Jack a odešel.
"Vítám vás na ústředí bystrozorů. Dnes vás tady jenom provedeme a představím vás pár důležitějším lidem. Poté vám rozdělím práci na léto a můžete jít. Zítra v osm tady, začne vám trénink," řekl jim Alastor Moody na uvítanou.
Během dopoledne si studenti prohlédli místnost s kójemi, kde se odváděla většina kancelářské práce, pracovny hlavních bystrozorů a tréninkové sály.
"Teď máte volno, tady je rozpis vašich pohovorů, buďte přesní. V jednu hodinu budete všichni tady, v zasedací místnosti," propustil je po prohlídce vrchní bystrozor. Lily odešla na toaletu a nechala si téct na obličej studenou vodu.
"Evansová, do čeho to lezeš? Proč jsem si proboha začínala s klukem, který dělá to, co snad budu dělat i já, o jeho rodičích ani nemluvě."
Otevřely se dveře, ale Lily tomu nevěnovala pozornost, dokud na ní osoba nepromluvila.
"Lily Evansová?"
"Cora Richardsonová?" vzhlédla Lily, "tak dneska už je možné úplně všechno."
"Co se ti stalo, vypadáš hrozně," usmála se dobrosrdečně Cora a podala Lily ručník.
"Dík moc. Nějak nevím kde začít. Ráno hádka s Potterem, pak rozhovor s jeho mamkou, která mi řekla, že už mě strašně dlouho neviděla, a že její syn se o mně vůbec nezmiňuje, i když nevidím důvod proč by měl, když po sobě posledních pár měsíců neustále řveme. Potom si mě prohlíží úplně cizí ženská, ze které se vyklube matka mého přítele a když mě a Pottera odvádí k Moodymu, vrhne se mi kolem krku její syn a začne mi vykládat, jak jsem mu chyběla."
"Promiň, já se nechci smát, ale to nejde," neudržela se Cora.
"To ještě není všechno, když zjistil přítomnost své matky, byl celkem v šoku. Skončilo to tak, že místo večeře ve dvou musíme na nějakou rodinnou. Na to, že jsme spolu asi měsíc to vzalo celkem rychlé obrátky," ušklíbla se Lily.
"A kdo je ten šťastný?"
"Podle toho, co jsem slyšela jeden z tvých nejlepších přátel."
"Jack?!"
"Jo," povzdychla si Lily, "já ho mám ráda a jeho matka taky vypadá mile, jenom mě ten dnešek nějak sebral. Hlavně to pozvání na večeři. Nevím, jestli jsem připravena potkat celou jeho rodinu."
"Tak to můžeš být klidná. Amy a Mike jsou skvělí rodiče a úžasní lidé. Potterovy znáš, mě a Matta taky, Sirius a Remus jsou v pohodě, Jamese přežiješ. Longbottomovi a Frank s Alicí tě rádi poznají no a víc lidí by tam být nemělo. Brubál říkal, že má moc práce a další bystrozoři, kteří se přátelí s Potterovými a Conelovými jsou ve službě," vypočítávala Cora a Lily na ni jen němě zírala.
"Chápu, že jsi čekala něco jiného."
"Tak trochu. Pod pojmem rodinná večeře si představuji děti, rodiče, prarodiče, možná tetičky nebo strýčky."
"Jako každý. Tyhle akce jsou tradice. Jednou za měsíc spolu všichni večeří, někdy i častěji. Jack se tomu nejspíš chtěl vyhnout, když tě pozval ven zrovna dneska."
"Myslím, že si s ním zajdu promluvit."
"Jo, to udělej. A že ho zdravím. Tak ahoj večer, musím jít pracovat," rozloučila se Cora a odešla. Lily se ještě chvíli dívala ven ze začarovaného okna a pak se také vydala ke dveřím. Za pár minut měla být na pohovoru.
Z kanceláře se ozývaly hlasy, a tak Lily počkala na chodbě. Po chvíli vyšel nervózní Justin.
"Máš jít dál. A dávej si pozor, jsou celkem ostří," řekl jí a Lily se tím nálada rozhodně nezlepšila.
S hlubokým nádechem vešla dovnitř. Za dlouhým stolem seděli Alastor Moody, Gideon Prewett, manželé Potterovi, Jason Richter, Amy Conelová a muž, který měl oči úplně stejné jako Jack. Lily usoudila, že to nejspíš bude jeho otec.
"Evansová, sedněte si tady," usmál se na ni Prewett.
"Jistě, pane," oplatila mu úsměv, Gideon se rozesmál a naznačil Moodymu, ať pokračuje.
"Jste nervózní, Evansová?"
"Měla bych být? Připouštím, že mi ten dlouhý stůl a plno lidí připomínají jisté soudní řízení, na které nemám nejlepší vzpomínky, ale jsem v pohodě."
"Já věděl, že ji odněkud znám! Ty jsi to děvče, co svědčilo proti Malfoyovi a Longerovi, když napadli dům Potterových. Noviny to celkem rozmázly," ozval se pan Conel.
"Ano, to budu já," připustila Lily.
"Tak začneme, jakými jazyky umíš mluvit?"
"S trochou jednoduchých kouzel všemi, co budou potřeba."
"Tak mi něco řekni latinsky," přikázal Moody.
Lily použila neverbální kouzlo a příkaz splnila. Na tvářích přítomných se pomalu rozlévaly úsměvy.
"Když ti řeknu, že tvůj kamarád je Smrtijed, co uděláš?" položil jí otázku pan Potter.
"Ověřím si, jestli to myslíte vážně, nebo je to jen nějaká zkouška. Pak bych si vzala někoho dalšího a šla toho kamaráda najít. Snažila bych se ho chytit při činu a dovést ho k výslechu kam by bylo potřeba. Ale pochybuji, že takovou situaci někdy budu řešit."
"A mohu vědět proč?" zeptala se paní Potterová.
"Věřím svým přátelům, i když ne slepě. Každý může sklouznout na druhou stranu. Já jen pochybuji, že byste mi jen tak přišli oznámit, že kamarád je Smrtijed bez toho, abyste za ním předtím poslali haldu podřízených. Nebo bych dostala přesné příkazy, ale mít volnou ruku, to je hodně nepravděpodobné. Kde vezmete jistotu, že ho okamžitě nepůjdu varovat, aby utekl?" odpověděla triumfálně Lily
" Jste plně kvalifikovaný bystrozor a od zdroje se dozvíte, že Pán zla unesl Albuse Brumbála," vysvětlil jí další situaci pan Conel.
"Zase nepravděpodobné. Voldemort by se ho snažil na místě zabít, ale to je jedno. Uvědomím další bystrozory a nejspíš bych hledala někoho, kdo ho viděl jako poslední."
"Proč a jak byste to provedla?" otázala se Amy Conelová.
"Zdroj nemusí mít vždy pravdu. Albus Brumbál si klidně může užívat večeři u Conelových nebo Potterových a nechce, aby ho někdo rušil. Vznikne panika a někdo řekne, že ho unesl Voldemort. V případě, že o něm zmínění nic neví bych hledala podle případných stop. Kontaktovala bych učitele v Bradacicích. Měli by mít trochu přehled, kde se pan ředitel nacházel před tou a tou dobou."
"Za jak dlouho uběhneš pět kilometrů?" zeptal se Jason Richter.
"Osmnáct minut,ale pracuji na tom," ujistila ho Lily.
Moody se koukl po Prewettovi, ale ten jen zavrtěl hlavou. Ani ostatní už neměli otázky.
" Já nic dalšího vědět nepotřebuji. Cvičil jsem ji dobře, vím co umí. A je toho sakra dost," usmál se na Lily Prewett.
"Díky, Gideone."
"Můžete jít, Evansová. A ať Potter pět minut počká."
"Ano, pane. Nashledanou."
"Gideone, jak to, že ti tyká?!" rozčiloval se Moody.
"Zakázal jsem jí říkat mi pane a nějak jsme skončili u tykání," pokrčil rameny Prewett.
"Doufám, že si všichni přítomní uvědomují, že i přes veškeré osobní sympatie musí být mezi nadřízeným a podřízeným jistý odstup. Alespoň natolik, aby to vedlo k respektování."
"A koho kým?" usmál se pan Potter, když se ozvalo zaklepání a dovnitř vešel James.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Annie Annie | Web | 31. května 2008 v 17:47 | Reagovat

skvělá... uplně si mě dostala tou Jackovou mámou... fakt je mooc dokonalá.... tak teď už na plno nechápu proč sis myslela, že je nějaká divna, protože tohle pokračování je skvělé.... fakt... a to nekecám... je to dokonalý... a hlavně se neůžu dočkat na kapitolku o té věčeři... to bude určitě bomba...... Tak jen dál do toho Ness..

2 nathalcek nathalcek | Web | 31. května 2008 v 21:48 | Reagovat

skvele :D tiez sa tesim, ako dopadne ta vecera, a hlavne ked tam bude aj james :D a este som celkom zvedava, ako presiel james tym ,,vysluchom" :D tesiiim sa na dalsiu

3 maggie maggie | Web | 1. června 2008 v 9:03 | Reagovat

moc hezoučká kapitola...:))píšeš čím dál, tím líp...:))

ale, abych pravdu řekla, tak jako...ten liliyn kluk mi začíná bejt krajně nesympatickej....:D

doufam, že lily a james budou brzo spolu...:))

4 Nessa Nessa | 1. června 2008 v 18:26 | Reagovat

Děkuju :-) a s tím, jak se to bude vyvíjet se nechte překvapit :-) Jinak jte mi udělali všichni fakt radost, byla jsem celý víkend pryč a až teď jsem se vrátila. Kouknu na net a celkem dost komentářů:-). Takže fakt děkuju a až jich ještě pár přibude, hodím sem další kapitolu, ale asi zase ještě bez betareadu, protože jinak by se to protáhlo jako teď.

5 jaja-jayne jaja-jayne | Web | 2. června 2008 v 18:23 | Reagovat

uzasna kapitolka..je skvela..ta jackova mama bola skvela..a prajem Lily nech je stastna,ale nech je s Jamesom..aj ked proti Jackovi nic nemam..James je James :)

6 Nessa Nessa | 2. června 2008 v 19:22 | Reagovat

Ono je to těžké psát něco, když všichni ví, jak to má skončit. Musí to o něčem být, ale zase na příběhy typu nejmenovaných českých seriálů, které jsou úspěšné, a tak se nastavujou, a proto ten chodí s tím, ten s tím, pak se rozejdou a dají se dohromady s někým jiným a podobně jsem celkem vysazená. Takže co jsem tím chtěla říct-  pokračování mám skoro dokonale promyšlené, alespoň na celkem hoodně dopředu. Bude tam pár trochu zásadnějších věcí, ale ujišťuju vás všechny, že to je dlouhodobě plánované a není to tím, že bych nevěděla co mám zrovna napsat. Každopádně už se na to, až ty scény budu psát děsně těšim. Tak moc prosím komentujte, a bude to tady dřív :-)

7 Nessa Nessa | 4. června 2008 v 18:25 | Reagovat

to Annie: kapitola o večeři už je napsaná a odeslaná na betaread, tak až se rozhodnu, tak to sem hodim :-)

to Nathalcek: večeře určitě bude, ale v nejbližších kapitolách ten výslech Jamese nebude, možná se o tom zmíním později, ale to fakt nevím...

to Maggie: uvidíme co na Jacka budeš říkat po další kapitole a později, protože jeho postavu a vývoj dál mám už promyšlenou až do konce

to Jayne: naprosto chápu co tím Jamesem myslíš, ale budete si muset počkat, po několika kapitolách možná.....

Jinak všem moc díky:-) většinou jsou komenty od stále stejných lidí, takže bez vás bych to tady už asi dávno zapíchla...

8 Annie Annie | Web | 4. června 2008 v 19:10 | Reagovat

To by si nám přece nemohla udělat...:-( Víš jaká by to byla škoda... Hodně rychle na to pozapoměň..Jinak tě zahltím všemi možnými komentářeme až do smrti... Ne samozřejmě teď přeháním, ale prosím hodně rychle na to zapomeň... Píšeš moc pěkně a já jsem ráda, že se ti povedlo zase zvýšit návštěvnost a to, že máš nápady na další kapitolky... Máš skvělou fantazii, kterou já asi mít nebudu, Čr by přišla o skvělou povídkářku a to přece nemůže dopustit..:-)

9 Nessa Nessa | 5. června 2008 v 15:35 | Reagovat

:-) jeva děkuju moc... Ale můžu tě uklidnit, ono to bylo myšleno opravdu jen jako poděkování:-) už se těšim jak budu psát dál takže teď to useknout fakt nehodlám!! :-) Možná tak za měsíc.... Ne dělám si srandu, zatím fakt konec neplánuju :-)

10 Annie Annie | Web | 5. června 2008 v 16:54 | Reagovat

To doufám, že si děláš srandu.... To bych asi jen tak lehce nerozdýchala...:-)To by mi hodně dlouho trvalo.. Asi bych měla doživotní trauma..:-) to možná přeháním , ale bylo by to strašné.....

11 Nessa Nessa | 5. června 2008 v 18:42 | Reagovat

Až tak jo? Tak ne že bych ti přála újmu, ale těší mě to :-)

12 jayne jayne | Web | 6. června 2008 v 14:42 | Reagovat

___________________________$$$$$$$$$

___________________________________$$$___$

___________________________$$$____$$$$

_________________________$$$$$$$__$$$$$$$$$$$

_______________________$$$$$$$$$___$$$$$$$$$$$

_______________________$$$___$______$$$$$$$$$$

________________$$$$__$$$$_________________$$$

_____________$__$$$$__$$$$$$$$$$$_____$____$$$

__________$$$___$$$$___$$$$$$$$$$$__$$$$__$$$$

_________$$$$___$$$$$___$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$

____$____$$$_____$$$$__________$$$___$$$$$$$

__$$$$__$$$$_____$$$$_____$____$$$_____$

__$$$$__$$$_______$$$$__$$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$______$$$$__$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$$_____$$$$___$$$$$$

___$$$$$$$$$$$_____$$$

____$$$$$$$$$$$____$$$$

____$$$$$__$$$$$___$$$

____$$$$$___$$$$$$

____$$$$$____$$$

_____$$$$

_____$$$$ ####,____,####"

__"###,__,####"

___"####.####"_____,,,,,,,,,,,

____"######"____,########,,___####____,####

______####_____#####""####,__####____####

______####____,####____####_,####____####

______####____,###,____####__,####___####

______####_____"####,,####"____"####,,####

______####_______"######"______"######"

Pošli toto všem svím SB...Je to pro ne,aby vědeli jak je máš ráda...Proto ti to taky posilam xD...

13 nathalcek nathalcek | Web | 6. června 2008 v 15:55 | Reagovat

___________________________$$$$$$$$$

___________________________________$$$___$

___________________________$$$____$$$$

_________________________$$$$$$$__$$$$$$$$$$$

_______________________$$$$$$$$$___$$$$$$$$$$$

_______________________$$$___$______$$$$$$$$$$

________________$$$$__$$$$_________________$$$

_____________$__$$$$__$$$$$$$$$$$_____$____$$$

__________$$$___$$$$___$$$$$$$$$$$__$$$$__$$$$

_________$$$$___$$$$$___$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$

____$____$$$_____$$$$__________$$$___$$$$$$$

__$$$$__$$$$_____$$$$_____$____$$$_____$

__$$$$__$$$_______$$$$__$$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$______$$$$__$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$$_____$$$$___$$$$$$

___$$$$$$$$$$$_____$$$

____$$$$$$$$$$$____$$$$

____$$$$$__$$$$$___$$$

____$$$$$___$$$$$$

____$$$$$____$$$

_____$$$$

_____$$$$ ####,____,####"

__"###,__,####"

___"####.####"_____,,,,,,,,,,,

____"######"____,########,,___####____,####

______####_____#####""####,__####____####

______####____,####____####_,####____####

______####____,###,____####__,####___####

______####_____"####,,####"____"####,,####

______####_______"######"______"######"

Pošli toto všem svím SB...Je to pro ne,aby vědeli jak je máš ráda...Proto ti to taky posilam xD...

14 Annie Annie | Web | 6. června 2008 v 19:19 | Reagovat

to doufám, že tě potěšilo...:-) to byl účel..:-) můžu ti pochválit další kapitolku..

15 Nessa Nessa | 6. června 2008 v 20:48 | Reagovat

:D To budeš hodná, ale radši nejdřív přečíst, ať víš co chválíš :D

16 Annie Annie | Web | 9. června 2008 v 16:54 | Reagovat

já jsem si ji přečetla ještě dříve než jsem napsala ten komentík, chtěla jsem ti ale zanechat komentík i tady..:-)

17 Nessa Nessa | 9. června 2008 v 16:57 | Reagovat

:D no comment. Fakt děkujuuu

18 martnka martnka | Web | 31. července 2008 v 14:45 | Reagovat

teda ta lily má odpověd snad na šechno:D no už se těším na další kapitolku takze mizim

19 Hannah x) Hannah x) | E-mail | Web | 10. října 2008 v 22:39 | Reagovat

Tak toe fakt hustý...:) :DD Lol

20 Nessa Nessa | 11. října 2008 v 8:49 | Reagovat

=)

21 Moony Moony | Web | 13. března 2010 v 16:27 | Reagovat

wow.. nádhera:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama