20. kapitola - Trénink

11. května 2008 v 17:18 | Nessa |  *Nikdy nekončící zábava*
Ahoj, jak vidíte z názvu, je to pěkné kulaté číslo :-) Díky těm pár lidem, co mi tady nechají nějaké to slovo, jsem smířená s tím, že v nejbližší době asi nebudu mít přes 10 komentářů u kapitol a návštěvnost nebude 100 lidí týdně jako dřív. Kapitola tady je, kdy bude další netuším, možná zítra, možná za měsíc, možná vůbec- ale to není moc pravděpodobné :-). Tak si užijte čtení :-)
pozn.-kapitola už je obetovaná, za což moc díky :-)

Pátek se přehoupl v sobotu a na všechny dolehly domácí úkoly. Na bystrozory obzvlášť, protože si to nemohli nechat i na neděli, jako ostatní. Sotva se stihli vyspat a už tady byla neděle a první kurz. Všech sedm se jich shromáždilo v učebny obrany proti černé magii. Kluci se mezi sebou bavili, jen Lily seděla trochu osamoceně.
Dveře se otevřely a dovnitř vešlo několik mužů, z nichž Lily poznala jen Brumbála, Jacka Conela a Matta O´Donnela.
"To ne, jednou se opiju a lidi co mě vidí se mi od toho momentu nehnou ze života," pomyslela si Lily.
"Všechny vás zdravím," začal Brumbál, když i s ostatními došli až ke katedře, "zvolili jste si těžkou životní cestu, kterou se vám zde přítomní bystrozorové budou snažit ulehčit. Přeji hodně štěstí a vytrvalosti, teď už vás nechám pracovat."
Brumbál odešel a slovo si vzal nejstarší muž. Mohlo mu být asi čtyřicet, měl hnědé na krátko ostříhané vlasy a sportovní postavu. Jeho obličej prozrazoval, že už toho má hodně za sebou, ale přesto se jeho oči na všechny přívětivě usmívaly.
"Jmenuji se Gideon Prewett a jsem vedoucím bystrozorem pro výcvik a trénink nových adeptů. Někdy příště se seznámíte s Potterovými a Jasonem Richterem, ti vedou útoky a akce a s Alastorem Moodym, vrchním bystrozorem. Pan Alastor zodpovídá za všechno, co bystrozoři dělají, za jejich chování a vůbec za všechno ostatní. Tohle je Stephen Dalley," ukázal na mladšího blonďatého muže, " a Jack Conel. Jsou to řadoví bystrozorové a mají chvíli po zkouškách. V této fázi je ještě nepouštíme do akcí, ale o tom se včas dozvíte. Vy jste zatím na úplném začátku. Pan O´Donnel nám poskytl pár informací o vašich schopnostech a od Brumbála máme vaše osobní spisy. Během září a října budeme pozorovat, jak na tom jste a co z těch lejster je pravda. V listopadu vám ukážeme sídlo bystrozorů, na pár dnů budete mít běžný trénink a na základě toho vás na konci týdne přidělíme někomu na léto. Další plány vás zatím nemusí zajímat."
"Konec řečí. Dnes to bude trochu o fyzičce. Vyčarujeme vám tady tyč, na kterou se pověsíte. Kdo zůstane nahoře minutu, dostává se do další části. Poslední ve vzduchu vyhrává. Tak do toho," usmál se Prewett a vyčaroval dlouhou hrazdu asi tři metry nad zemí. Všichni se pověsili za ruce a Lily ještě zamumlala:
"Suspensus spiritus." Její tělo se teď bez jakékoli hmotnosti vznášelo ve vzduchu.
Sekundy ubíhaly a někteří se už nahoře drželi jen silou vůle. Minuta uběhla a všichni se s ulehčením pustili - všichni až na Colina, Tima a Phila, kteří to nevydrželi. Zbylí 4 stáli přibližně ve čtverci na soustavě trámků a lan a snažili se udržet balanc a zároveň sledovat protivníky.
Ačkoli se Lily s Jamesem nesnášeli, při boji musí jít veškeré city stranou. Po domluvě pouhým očním kontaktem Lily zaútočila na Arthura a ten ve snaze vyhnout se kouzlu spadl na zem. James třemi kouzly vyřídil Justina. Už to bylo zase jen na nich.
"Říkala jsem ti, že tě dostanu."
"Jo, a já ti odpověděl, že ještě předtím se to podaří mně."
Začala létat kouzla, ale oproti minule přišla změna. Oba vysílali své kletby neverbálně, aby nedali soupeři šanci blokovat těžší zaklínadla a lehčí snášet. Oba také ničili zavěšená lana a trámky a snažili se tak rozhodit protivníkovu rovnováhu.
Zase se nevyhnuli škrábancům a modřinám. Nicméně žádné závažnější zranění tentokrát neutržili.
Z rohu místnosti se ozval hluk a Lily se po něm otočila. James využil její nepozornosti a přeťal lano držící trám, na kterém Lily stála. Ten se uvolnil a dostal se do svislé polohy, držena jedním zbylým lanem. Naštěstí právě za něj se Lily držela, ale i tak kvůli ztrátě pevné hmoty pod nohama sjela s jednou rukou na provaze a než se zastavila, měla od lana spálené zápěstí a bok sedřené o dřevo. James si s pocitem vítězství začal vychutnávat potlesk spolužáků, když ho nepřipraveného smetlo neverbální kouzlo na zem. Během pádu viděl jen Lilyinu nataženou ruku s hůlkou a její odhodlaný, teď už i uspokojený výraz. S ulehčením se pustila a dopadla na zem.
"To nebylo vůbec špatné. Pottere, nepřítel není nebezpečný pouze pokud se ujistíte že je mrtvý, pamatujte si to. Evansová, když bojujete, okolí pro vás přestává existovat aspoň do té míry, aby vás nevyrušily zbytečnosti. Jinak skvělá práce, souhra a komunikace je nejdůležitější. Wracku, dobrý výkon, ale chce to zlepšit techniku. Saile, chybí vám jistota a rovnováha. Ward, Heat a Newman postrádají kondičku. Očekávám, že se to zlepší. Pokud nemáte sílu, musíte to vynahradit kouzly, že Evansová? Ale než skončí tréninky, budete mít obojí. Zajděte si na oběd, v jednu tady," propustil je Prewett.
Se smíšenými pocity odešli do jídelny. Nikdo tam skoro nebyl, a tak se Lily rozhodla vydat se na kolej za kamarády. Snědla trochu jídla a vešla do haly. Pak zamířila po schodech nahoru.
"Lily!" zavolal někdo, zmiňovaná se otočila spatřila tmavé oči Jacka Conela.
"To jste vy." Odpověděla nervózně. "Jestli tě pořád štve ten pátek, tak na to zapomeň, to je v pohodě."
"Není to běžný způsob, jak trávím volný čas, takže to asi jen tak nepůjde."
"Hele, nechci, abychom skončili takhle. Co někam zajít? Popovídat si, lépe se poznáme," navrhoval Jack a hledal jakoukoli známku odpovědi.
"Budu ráda," řekla nakonec.
"Skvělý, tak příští pátek? U Třech košťat okolo 7?"
"Jo to bude super," souhlasila.
"Taky doufám. Můžu tě doprovodit zpátky?"
Lily přijala a pomalu vyšli k učebně.
"Řekni mi něco o sobě, vím jenom jak se jmenuješ, že nemáš ráda Jamese a chceš se stát bystrozorkou. Abych nezapomněl, máš taky tvrdou pěst," pousmál se a pozoroval Lily.
"Co chceš vědět?" oplatila mu úsměv.
"Všechno. Zájmy, kamarádi, rodina, všechno co mi řekneš."
"Naši jsou právníci, mám sestru Petunii, ale všichni jsou mudlové. Kamarádi, Siriuse, Rema, no a tak trochu i Petera znáš. S Potterem jsme se v létě pohádali a předtím jsem ho 5 let nesnášela. Judy je moje nejlepší kamarádka, známe se už od prváku. To samé Kathy Daviesová, i když mezi námi se teď pár věcí změnilo. S nimi trávím volný čas, taky dost čtu. Stačí?""Prozatím určitě."
"V tom případě jsi na řadě. Taky chci vědět všechno."
"Mé kamarády znáš. S Mattem a Nigelem jsme se kamarádili od prváku. Někdy kolem pátého ročníku se od ostatních holek trhly Cora a Sharon a daly se do party s námi. My tři jsme teď bystrozoři, Matt učí a Nigel pracuje v Austrálii. Předevčírem jsem ho viděl poprvé po třech měsících. Naši jsou taky bystrozorové. Hodně pracují s Potterovýma a Richterem. Začínali zároveň s Jamesovými rodiči a jsou skvěle sehraní. Bydleli jsme v Godrikově dole, kde teď bydlí ta tvoje kamarádka Judy, ale přestěhovali jsme se do Londýna. Kvůli bezpečnosti."
"A zájmy?" vyzvídala Lily.
"Famfrpál, kamarádi, znáš to. Nemám na takové věci teď čas."
"Tak to jsme dva," povzdychla si Lily a oba vešli zpět do tréninkové místnosti. Uvnitř byli jen Prewett a Dalley, ostatní stále obědvali.
"Evansová, pojďte sem," zavolal Prewett.
"Ano,pane?"
"Máte velkou šanci, že uděláte bystrozorské zkoušky, tak bych byl nerad, kdyby vás Ministerstvo nepřijalo. A s Turnerem nad námi to pro vás nevypadá růžově. Máte ideální předpoklady pro skvělého bystrozora, ale pustila jste si pusu na nesprávnou osobu. Tak si dávejte pozor, ať se to neopakuje."
"Samozřejmě, pane:"
"A nechte si pořád to "pane". Ještě tvůj šéf nejsem. I tak ti ale jako vedoucí výcviku dávám příkaz, nejsi na tom nejlíp po fyzické stránce. A vždycky to kouzlením nezachráníš. Co s tím uděláš?" usmál se Prewett a odešel za zbylými bystrozory. Dovnitř už se nahrnul zbytek studentů. Když Prewett spočítal, že jsou všichni, zahájil druhou část tréninku.
"Výborně, můžeme začít. Zbytek dne strávíme u řekněme překážkové dráhy. První část s kouzly, druhá bez. Pravidla jsou jednoduchá. První v cíli vítězí. Teď se mnou pojďte na školní pozemky."
Teplý a slunečný den využilo mnoho studentů k pobytu na čerstvém vzduchu. Po celých pozemcích seděly roztroušené skupinky, někteří se učili, jiní se bavili s přáteli. Prewett své svěřence dovedl až k Zapovězenému lesu. Tam bylo vyčarováno 7 uliček, připravených ponořit 7 budoucích bystrozorů do víru svého labyrintu.
"Každý si stoupněte k jednomu vchodu. Na tři vyrazíte. Jedna, dvě, tři."
Lily vyběhla. Za první zatáčkou ulička potemněla. Lily rozsvítila hůlku a pokračovala dál. Po dvou minutách běhu ji čekala první překážka. Spustila se průtrž mračen a Lily strávila další minutu jejím odstraňováním. Sotva se jí to podařilo, začal foukat silný vítr. I s ním si za chvíli poradila. Zahnula vlevo a ocitla se na větším prostranství, plném stromů, dalších rostlin a zvířat.
Okamžitě po ní vystartovalo několik rarachů, které jediným kouzlem zneškodnila. Byla asi v půli mýtiny, když se jí probořila noha do země a ze vzniklé díry na ní koukaly karkulinky. Omráčila je a rychle zasypala díru. Prošla mezi dvěma stromy a doběhla ke Stephenu Dalleyovi. Ten se na ni usmál, zapsal si čas a řekl, ať počká. Po chvíli doběhl Colin . Stephen si zase zapsal čas a oznámil jim další úkol.
"Budete proti sobě bojovat. Až skončíte, dáte mi hůlku a vítěz běží chodbou číslo jedna, poražené tou s číslem dvě. Všechno jasné? Pozvedněte hůlky."
¨ Souboj byl krátký - Lily měla větší zásobu kouzel i praxi.Už vbíhala do tunelu, když se Colin začal zvedat ze země.
Tunel se zdál nekonečný. Navíc nebyl osvětlený, a tak Lily vůbec netušila, jestli se větvil, nebo to byla jen jedna dlouhá chodba. Po době, která se jí zdála jako věčnost dospěla na rozcestí.
Z jedné chodby se teď staly čtyři. Všechny vypadaly stejně, jen nad první bylo číslo 12, nad druhou 7, nad třetí 14 a čtvrtá postrádala jakýkoli nápis. Na zemi ležel kus pergamenu.
"Dva muži hráli karty," četla Lily, " K dispozici měli pouze pět karet - srdcovou 2, pikovou 4, károvou 5, srdcovou 9 a pikovou 10. Každý z nich měl v ruce dvě, pátá ležela na stole. První muž řekl druhému:Teď máš v ruce karty, jejichž součet je sudé číslo. Jaký je součet hodnot karet druhého muže?"
Lily si ještě chvíli četla text a pak s úsměvem zamířila do třetí chodby. Na zdech visely hořící louče, které chodbu dostatečně osvětlovaly. Po chvíli se ale dostavil zádrhel- strop se začal snižovat. Po deseti minutách už byl tak nízko, že se Lily musela plazit po podlaze. V tu chvíli začala pochybovat o správnosti své odpovědi.
Jako mávnutím hůlky chodba najednou končila. Otvor ústil do okrajové části lesa - na místo, kde začínali. U vysokého stromu stál Prewett a Jack.
"Skvělé, Evansová. Poslední úkol je donést mi lístek se svým jménem, který visí na nejvyšší větvi tohoto stromu."
Lily se na něj podívala pohledem typu to si děláte srandu. Stačilo by jednoduché přivolávací kouzlo, které se učí ve čtvrtém ročníku a ona jej ovládá dokonale. Jenže její hůlka byla u Stephena, tak co teď? Strom byl opravdu vysoký, na jeho vršek nedohlédla.
Nakonec se rozhodla, že to riskne a začala šplhat nahoru. Nacházela se asi 4 metry nad zemí, když kousek nad sebou uviděla sedm papírků. Rychle našla ten svůj a vrátila se na zem. Jack a Gideon se jen usmívali.
"Jsi první, gratulujeme. Před tebou tady byl jen Potter, ale ten běžel na pozemky hledat někoho s hůlkou. Asi se mu nechtělo zpátky do chodby. Ale aby ti to nestouplo do hlavy, zvládla jsi to za hodinu a devět minut. Abys udělala zkoušky, musíš to zvládnout pod hodinu a první část je na mnohem vyšší úrovni. Žádní rarachové a podobné primitivnosti."
"Beru na vědomí. Mám tady čekat, nebo můžu jít na hrad?"
"Počkej tady, kurz musí být oficiálně ukončen."
"Vidíte, Prewette, a to jste jí vyčítal, že není v kondici," rýpnul si Jack.
"No a je snad? Kdyby běhala každé ráno, je tady mnohem dřív. Jinak, Evansová, z téhle lekce si vezměte ponaučení, že všechno, co ti kdo řekne si ověřuj, nesmíš tomu slepě věřit. Mnohonásobně to platí pro tvé nadřízené," ušklíbl se na ní Prewett a sledoval přibližující se postavu. James Potter byl za chvíli na místě i se svým jménem.
"Evansová?! Co tu ksakru děláš? Říkali jste, že jsem tady byl první."
"Byl, přišla 10 minut po tobě, ale ten papír dostala rychleji."
"Smůla, Pottere, potřetí jsem tě dostala," ušklíbla se Lily vítězně.
"Podruhé, na hodině to byla remíza. A tady šlo jen o papír, dráhu jsem měl rychleji."
"Ale v cíli jsi první nebyl. A ráno jsem tě taky dostala..."
"Konec vy dva," okřikl je Prewett, "v soukromí se klidně pozabíjejte, ale v práci a další době, kdy jste pod mým dozorem se budete k sobě chovat slušně."
"Ano, pane," pípla Lily potichu a dál pohledem provrtávala spolužáka.
"Evansová, i kdybych tě vyhodil, platí, že mi nemáš říkat pane. A Pottere, jaké ponaučení si odneseš z tohoto tréninku?"
"Nikdy se nevzdávat hůlky?"
"To se ti nepodaří pokaždé. Ani ty nevíš všechno, tak si připusť, že konkurence není kilometry za tebou, ale dýchá ti na záda. Evansová vám správnou odpověď určitě ráda prozradí, dvakrát ji opakovat nechci."
Během půlhodiny trénink dokončili všichni zbývající a Prewett ho ukončil.
"Jste nadějný ročník. Je vás málo, což znamená více pozornosti pro vás z naší strany. S trochou dřiny všichni zkoušky zvládnete, tak si to nepokazte. Konec hodiny."
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kterou postavu máte nejraději a byli byste rádi, kdyby měla v dalších kapitolách prostor?

Lily
James
Judy
Kathy
Sirius
Remus
Peter
Jiná - do komentů mi kdyžtak napište která .-)

Komentáře

1 Annie Annie | Web | 11. května 2008 v 17:48 | Reagovat

Skvělá................. Strašně je kouzelná, prostě dokonalá....... Doufám, že se konečně někdy usmířej..

2 Annie Annie | Web | 17. května 2008 v 15:21 | Reagovat

Chtěla jsem ti jen říct, že se tu malou návštěvnost snaž změnit, a když se nebude dařit, tak dělej jakoby nic... Přeci jenom návštěvnost je jedna věc, která sice potěší, ale tebe by hlavně mělo bavit psát a vymýšlet povídky a to zdaleka nezávisí na návštěvnosti.. Samozřejmě, že návštěvnost je velice důležitá, ale rozhodně to není důvod proč nepsat povídky.. A věř mi, že nulovou návštěvnost prožíváme pořád, takže vím, jak se zhruba cítíš... Možná, že jsem jediná, která tady zanechala komentář, ale třeba se ostatním nechtělo psát... Já každodenně kontroluju tvůj blog klidně třikrát jestli tam náhodou nic nepřibylo, ale už delší dobu se nemůžu strašně dočkat pokračování..... Přeju ti, aby se ti zvedla návštěvnost, a když to nebude na zrovna optimální, tak piš povídky pro svoje potěšení.... I to pomáhá....... A myslím, že není nic lepšího než když se člověk zahloubá do hlavních postav a děje....

3 Nessa Nessa | 18. května 2008 v 14:42 | Reagovat

Díkes :-) zatím s tím určitě seknout nechci, a i když tady moc ohlasů není, stejně přidávám. Jde jenom o to, že občas se mi chce psát, občas ne, někdy mám náladu to přepsat do kompu a dát to na net abych si co nejdřív přečetla nějaký názor a taky je tu betaread, který trochu trvá, ale názory mojí beta mi fakt pomáhají a hodně si toho cením. Taky jsem fakt ráda, že jsou lidi, kteří se sem dívají tak často :-) a  budu se snažit přidávat co nejdřív. Ale i já jsem jenom studující člověk a teď je období maturit a závěrečných písemek, takže nemám tolik času, jako bych si přála, i když na tom nejsem tak blbě jako letošní maturanti. Druhá věc - abych se přiznala tak s další kapitolou to nevypadá moc dobře.  Mám ji napsanou a musim ji akorát přepsat, ale momentálně jsem se na tom místě sekla. Vím jak chci, aby děj pokračoval, ale nikdy nenapíšu dohromady víc než odstavec , dva.  Moc dobře se mi to teď nepíše, takže píšu spíš něco jiného. To něco se netýká Harryho Pottera a na net to nejspíš dám až po dokončení, což bude hodně dlouho trvat. Moje beta read mi k téhle kapitole napsala, jestli nechci skusit napsat něco mimo Pottera, horror nebo něco podobného, takže mě to povzbudilo v psaní ´té druhé věci´, i když minimálně ze začátku to horror rozhodně není a později - no nevim :-). Takže uvidíme zatím s tím jsem spokojená a taktéž s následující kapitolou NNZ- vynasnažím se, aby byla co nedřív!!!

4 Annie Annie | Web | 18. května 2008 v 15:40 | Reagovat

Díky Nesso, mooc se na ni těším... Samozřejmě tě chápu mooc dobře, že končí škola a jsou tu povinosti... jsme na tom hodně podobně,.. Mylsím, že jsme na tom podobně i v mnoha jiných věcích.. Taky mě nebaví přepisování kapitol do počítače... Je to strašlivá nuda, ale jak se říká, pak mě hřejou u srdíčka alespoň některé komantáře.... teda i když tam je jen jeden...:-) a  těším se upřímně na cokoliv co napíšeš, protože mi je naprosto jasné, že to bude dokonalý.. Musím uznat, že v poslední době, jsem nenapsala nikdy takhle dlouhé komentáře, u mě je to hodně zajímavé když se do toho dám, ale myslím, že tady u tebe to bude asi pravidelný, že sem budu dávat dlouhé komantíky...:-) no... holt si to někdo dokáže zařídit... Přeju hodně úspěchu ve škole, a hlavně se vsadím, že zítra teda možná i dneska jsem zase nakouknu jestli něco nepřibylo...:-)

5 maggie maggie | Web | 18. května 2008 v 15:51 | Reagovat

parádní!!!!:))ten konec byl skvělej a jako..upřímně tě obdivuju....takhle dokonale promyšlený a to, co si lily a james měli odnést coby ponaučení...to bych nikdy nevymyslela...:))fakt nádhera, píšeš skvěle, tak doufám, že kapča přibude co nejdřív...:))

6 Annie Annie | Web | 18. května 2008 v 16:06 | Reagovat

Vidíš Ness, konečně tady zanechali komentík i někdo jiný než já..:-) jen tak dál...:-)

7 Nessa Nessa | 19. května 2008 v 15:13 | Reagovat

Děkuju moc oběma:-) Nevim čím to je, ale když jsem včera dopsala komentáře a vypla komp, nějak jsem se vyflákla na preromantickou literaturu do školy a sedla k psaní. Výsledek - mám dalších 7 stránek :-) takže to během tohohle týdnu přepíšu a je to tady. uvidím ještě co beteread :-) Jinak Annie, za ty dlouhé komenty jsem fakt srašně vděčná , každé slovo potěší a když jich je hodně, těší to dvojnásob :-)

8 Annie Annie | Web | 19. května 2008 v 15:18 | Reagovat

To jsem ráda... Ani nevíš jak mooc, jsem happy a strašně se těším na novou kapitolku... Určitě bude stejně fantastická jako ty předcházející... To zaručeně.... :-)

9 Nessa Nessa | 19. května 2008 v 15:21 | Reagovat

No, uvidíme :-) slibuju že se budu snažit to vychytat při přepisování do kompu :-) jako vždycky, a zbytek za mě udělá betaread

10 maggie maggie | Web | 19. května 2008 v 19:44 | Reagovat

no, jasně, že se ráda spřátelím!!!:))

11 Nessa Nessa | 20. května 2008 v 7:48 | Reagovat

Super tak díky :-)

12 jaja-jayne jaja-jayne | Web | 20. května 2008 v 20:20 | Reagovat

super kapca..je skvela..paci sa mi ako sa Lily dari a ez stale porazi Jamesa..je to super..tesim sa na dlasiu kapcu :)

nechces spriatelit??

13 wisty wisty | E-mail | Web | 21. května 2008 v 16:36 | Reagovat

nádherná povídka, sem se do ní tak začetla, že už su na koncu:)

14 nathalcek nathalcek | Web | 21. května 2008 v 21:41 | Reagovat

waw :D nedavno som narazila na tvoj blog a tuto poviedku som dala na dva krat :D je fakt super premyslena proste uuzasna:D tesim sa na novu kapitolku :D

15 Nessa Nessa | 22. května 2008 v 14:14 | Reagovat

Děkuju všem :-) kapitola bude brzo, slibuju

16 Annie Annie | Web | 28. května 2008 v 15:56 | Reagovat

ne, že bych nebyla nervní, kdy sem něco přidáš...:-)

17 Nessa Nessa | 28. května 2008 v 19:51 | Reagovat

Já bych moc ráda, ale kapitola ještě není obetovaná :-) tak snad brzo. Ono to teď fakt nezáleží na mně...

18 Emma Emma | E-mail | Web | 2. července 2008 v 10:08 | Reagovat

Dobrá kapitolka!!!!Super!!!

19 Nessa Nessa | 2. července 2008 v 20:57 | Reagovat

Děkuju za pochvalu =)

20 martnka martnka | Web | 31. července 2008 v 14:15 | Reagovat

no vidis u tehle kapitolky mas vice komentů:) já se tak těším na pokračko a hlavně na to až se lily a james usmíří, tohle mi nedělwj!! moc krásně píšeš, hlavně se mi líbí, jak nic neusekáváš, jak to třeba dělají jiní povídkáři, je to moc krásná povídka

21 Nessa Nessa | 17. srpna 2008 v 15:15 | Reagovat

já totiž nepíšu stylem napísu jednu kapitolu nějak to utnu a pak na to začnu psát druhou... píšu to jako celek, který pak někde rozdělím... jasně, jde psát plynule tak aby byly konce useknuté záměrně, ale většinou to je fakt tím, že se napíše kapitoola a aby to bylo dramatické, vymyslí se nějaký takový konec....

22 Hannah x) Hannah x) | E-mail | Web | 10. října 2008 v 22:17 | Reagovat

Supe kapča...:)

23 Moony Moony | Web | 13. března 2010 v 16:05 | Reagovat

tý jo super kapča... ti dva jsou dobře rozhádání:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama