19. kapitola – Matt, Jack, Cora, Sharon & Nigel

30. dubna 2008 v 15:21 | Nessa |  *Nikdy nekončící zábava*
Tak jsem tady s další kapitolou, i když jsem ji sem vůbec nechtěla dát. K minulé kapitole přibyl za celou dobu jen jediný komentář a návštěvnost stránek taky o hodně klesla. Uvědomuju si, že prvních několik kapitol téhle povídky, které jsem psala před delší dobou nestojí za nic a s těma novějšíma to nebude o moc lepší. Dost jsem zvažovala, jestli má vůbec cenu pokračovat. Nakonec jsem se rozhodla přidat kapitolu a pak se uvidí. Tak si ji užijte :-)

"Cos tam dělal tak dlouho?" zeptal se ho Sirius a znuděně se opíral o zeď. Peter, Remus, Lily a Judy postávali kolem.
"Ale, Matt říkal, ať se večer stavíme a ptal jsem se, jestli nepřijedou ostatní. Jdem na kolej? Máme hodinu volna."
"Matt, ostatní?" nechápala Judy a upírala na Poberty zvědavé pohledy.
"Matt O´Donnel, Nigel Hudson, Jack Conel, Cora Richardsonová a Sharon Byrnesová. Chodili do Nebelvíru, před 3 rokama vyšli. Jackovi rodiče jsou taky bystrozoři, takže se znali s našima. A ostatní k nim jezdili na léto, zatímco kluci jezdili k nám. Conelovi bydleli ve vašem domě, Judy. Tak jsme se seznámili. Cora, Sharon a Jack teď mají čerstvě bystrozorskou licenci. Matt ji neudělal, tak začal učit," vysvětloval James po cestě.
"Bezva," radoval se Sirius, "bude to tu jako za starých časů!"
Nakonec bylo studium jakékoli, jen ne jako za starých časů. Noví profesoři jim možná nechali první hodinu volnou, ale to samé se nedalo říct o ostatních. Hned první den je profesoři McGonnagalová a Kratiknot zasypali úkoly, které museli mít hotové hned na druhý den, a tak byli Poberti nuceni návštěvy odložit. V podobném duchu se nesl celý týden. Hodiny fyzické přípravy se staly dobou plnou běhání, kliků a posilování celého těla a vedly k menším nebo větším pohybovým indispozicím všech studentů.
Ani žádná z dalších hodin nebyla lehkým oříškem. Dokonce i James a Sirius museli k vlastnímu znechucení navštívit knihovnu hned v prvním týdnu školy. Všichni si tak oddechli, když přišel víkend. V pátek odpoledne se nebelvírská partička rozhodla vykašlat se na úkoly a zajít si do Prasinek.
"Tak kam, ke Třem košťatům?" navrhoval James a hledal souhlas ve tvářích ostatních, jen na Lily se ani nepodíval.
"Mě je to jedno, hlavně pryč z hradu," ozvala se Judy a Sirius se k ní hned přimotal a dal jí ruku kolem pasu.
" Já věděl, že ty budeš chtít to co já."
"To si trochu moc věříš, Siriusi, ne?" reagovala, ale bylo vidět, že má dobrou náladu a nic, ani Sirius, ji dneska nerozhodí.
"Nechte si to na večer, vy dva," smál se Remus.
"Co tomu říkáš?" mrkl Sirius na svou vyvolenou - k všeobecnému smíchu.
"Že bys mě musel nejdřív hodně opít."
"Tichošlápku, nechci vyrušovat váš nadějný rozhovor, ale měli bychom se rozhodnout, kde to dneska zakotvíme," naléhal jeho nejlepší kamarád.
"Mě se ke košťatům moc nechce, bude tam plno lidí. Co takhle jít do toho malého baru na konci ulice?" navrhla Kat a ostatní přikývli na souhlas. Pokračovali v chůzi po osvětlené hlavní třídě vesničky a zapadli do nenápadných dveří.
V baru hrála hudba a na parketu se kroutilo asi 20 lidí. Někteří byli z Bradavic, jiní už školní docházce odrostli. Celá místnost se utápěla ve tmě, kterou jen spoře pronikalo světlo dvou reflektorů. Sirius vybal stůl v rohu, kde se všech 8 směstnalo jen tak tak.
"Co si dáte?" přišla servírka sotva se posadili.
" Osmkrát ohnivou whisky a osm máslových ležáků," objednal Sirius aniž by znal přání ostatních. Když se na něj dívali s nechápavými výrazy, řekl jen:
"No co, každý si dá co chce a nebudeme pořád volat obsluhu pro další a další. Třeba tady na Judy jde vidět, jakou už má žízeň."
"Že jsem něco říkala," povzdychla si zmiňovaná a natáhla se pro whisky, kterou jim i s ležáky zrovna přinesli.
"Tak panstvo a damstvo, na tenhle školní rok. Ať na něj my, Zmijozeláci ani profesůrci jen tak nezapomeneme!" vykřikl Sirius a pozvedl svou skleničku.
"A aby se Lily a James udobřili," přidala se Judy.
"A na to, abychom všem ve škole i na stážích všem vytřeli zrak," dokončila Sam a skleničky se srazily nad jejich hlavami.
"Judyy, miláčkůů, zatancujeme si?" naklonil se nad svou kamarádku už značně přiopilý Sirius, když začala hrát pomalá hudba. Všichni už v sobě měli mnohem víc než jednu skleničku a u stolu seděla jen Judy a Lily. Ostatní byli na parketě.
"Siriusku, to asi nebude nejlepší nápad," odmítla ho ještě poměrně střízlivá Judy.
"Tak příští písničkůů," řekl Sirius a kolébavě se odšoural za svými kamarády.
"Hele, když už jsme v takovém stavu, co se stalo tu noc mezi tebou a Remusem?"
"Řeknu ti to, pokud se ty pochlubíš, co bylo se Siriusem."
"Jo, ale napijeme se jako slib, že to nikomu neřekneme, jo?"
"Skvělý nápad," zvedla Lily svou whisky, ale přiťuknout se jim nepodařilo a skleničky se ve vzduchu minuly.
"Nevadí, slib potvrzen," mávla rukou Judy.
"Jo, a dáme si ještě. Tohle mi totiž móóc chutná."
"No tak už začni," postrkovala Judy k vyprávění.
"Ty jsi odešla za tím, jak je to jméno.."
"Remusem?"
"Jo! A on pak přišel za mnou. Divné, co? Já jsem brečela a byla naštvaná na sebe a toho rozčepýřeného vola, a pak jsem chtěla ať se mnou Remus zůstane a ať mě... Jak je to slovo?"
"Políbí?"
"Nee. Obejme, tak je to. Já šla spát a on usnul v tvé posteli."
"Slabota," ohodnotila Judy a napila se.
"Tak říkej ty!"
"Povídali jsme si, jak je to s váma blbý, pak mi začal říkat, jak jsme pro něho my dvě důležité no a pak jsme se spolu víš co."
"Ne, co?" nechápala přiopilá Lily a nakláněla se blíž ke své kamarádce.
"No vyspali."
"Tak to už není slabota. Na to se musíme napít! Na tebe a Siriuse."
"A na tebe a... Jamese nebo Rema?"
"To je jedno."
"Tak na všech pět."
"Jo! Hele, není to Srabus?" ukázala Lily ke dveřím, kterými vešla skupinka zmijozelských studentů. Šli k volnému stolu vedle toho, kde seděly holky, ale jakmile je uviděli, zarazili se.
"Á, naše spodina,Nebelvír. Kde máš toho zrádce krve, mudlovská šmejdko?" zeptal se posměšně Snape a zamířil na opačnou stranu podniku.
"To mu neprojde, hajzlovi," snažila se vstát Lily.
"Jen do toho, dej mu!" podporovala Judy se skleničkou v ruce a pozorovala, jak se Lily klátí za Snapem.
"To máš za tu mudlovskou šmejdku, Zmijozeláku jeden umaštěný," vykřikla Lily a její pěst vyletěla vzhůru. Naneštěstí se hned vedle zvedl vysoký hnědovlasý muž a rána stihla jeho nos. Ozvalo se křupnutí a po obličeji se neznámému začala spouštět krev.
"Hele, Reme, od kdy má Srabus hnědé vlasy?" volala Lily na nejbližšího kamaráda. Poslední střízlivý Nebelvířan v tomto podniku okamžitě přišel za ní.
"Lily, to není Snape," řekl s hrůzou v hlase Remus a sledoval počínání kamarádky. Ta neváhala a zaklepala na rameno tentokrát správné osobě. Snape se zvedl ze židle, otočil a v tom momentu se jeho rozkrok setkal s Lilyiným kolenem a oko s pěstí.
"To máš za tu šmejdu, Srabusi," zasyčela nenávistně. Hnědovlasý muž a další 4 u jeho stolu ji jen zaraženě sledovali a pak propukli v smích. Na to se Lily otočila a vykročila zpátky ke svému stolu.
"Pardón, pane. Reme, pojď se mnou."
"Nikam, Evansová. Lupine, přiveďte mi sem všechny vaše ostatní přátele," vstal další muž od stolu a Remově zděšení to byl Matt O´Donnel. Vzápětí Remus v napadeném rozeznal Jacka Conela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annie Annie | Web | 2. května 2008 v 16:45 | Reagovat

Supeeeeeeeeer..... tak doufám, že se nakonec rozhodneš sem hodit novou kapitolku, protože bx to byla moooc velká škoda...

2 jaja jaja | 4. května 2008 v 21:44 | Reagovat

skvela kapca..to jak ho Lily trafila bolo skvele a ked zistila ze to neni Srabus..uzasna kapca..neviem sa dockat dalsej :)

3 Nessa Nessa | 5. května 2008 v 7:16 | Reagovat

Děkuju :-)

4 martnka martnka | Web | 31. července 2008 v 13:11 | Reagovat

supeeeeeeeeeeeeer je dobre ze si neskončila!!!! taková pěkná povídka!!! já vim je ti tech komentů líto, chápu to, ale přece bys nemohla skončit kvůli nám, kteří totu máme rádi!! neboj uvidíš, brzy to tu bude narvané k prasknutí a budeš mít 50 komentů denně

5 Nessa Nessa | 19. srpna 2008 v 19:40 | Reagovat

=D hej tak to bych chtěla zažít.. ne ale neboj, končit zatím nehodlám, když jsou tu takoví blázni, kteří mi ke každé kapitole napíšou komentáře =))

6 Hannah x) Hannah x) | E-mail | Web | 10. října 2008 v 20:50 | Reagovat

:DD Jáj, nemůžu z toho...:DDD Supe kapča...

7 Moony Moony | Web | 13. března 2010 v 15:52 | Reagovat

Lily se ale vážně nezná:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama