18. kapitola - ne zrovna nejlepší začátek roku

19. dubna 2008 v 18:25 | Nessa |  *Nikdy nekončící zábava*
Ahoj, tak se po delš době zase hlásím. Kapitola tady měla být už před dvěma týdny, ale moje beta nestíhá, tak to tady dávám teď neopravené a pak to přehodím. Jinak ještě zpráva pro ty, co čtou Skrz oheň a vodu: v nejbližších týdnech k této povídce asi nic nepřibude, moc se mi to nelíbí a i když mám pár dalších kapitol, nechce se mi moc do přepisování je do Wordu. Pokud to někdo z vás čte a chtěl by pokračování, tak napište do komentářů. Podle odezvy uvidím, jestli budu pokračovat, nebo ne.
Teď už tu máte kapitolu, zase je celkem dlouhá, i když začátek mi připadá trochu nudný a prosím o víc komentářů, než v poslední době! Děkuju moc.

"Hele, jsou tu rozvrhy," ozval se Sirius, když vzhlédl od svého prázdného talíře, "snad nebudeme mít zase tolik hodin se Zmijozelákáma."
"Siriusi, letos jsme všechny koleje dohromady, pokračují totiž jenom ti s vyhovujícím NKÚ."
"Mi taky hned musíte zkazit ráno," povzdychl si Sirius a díval se na přicházející ředitelku své koleje.
"Všichni z šestého ročníku sem," svolávala profesorka McGonnagalová, když přišla až k nim a hned se kolem ní shromáždilo 11 studentů.
"Letos vás zůstalo méně, tak doufám, že ten nízký počet udržíte. Teď k rozvrhům. Budu vás volat podle abecedy, musím si ověřit vaše známky pro předměty, na které se chcete přihlásit. Pane Blacku, vy první prosím. V jakých předmětech jste se rozhodl pokračovat?"
"Lektvary, věštění z čísel, přeměňování, kouzelné formule a obrana."
"Dobře, známky máte vyhovující. Doufám, že se vám bude i nadále dařit. Chcete se stát odeklínačem, že ano?" zeptala se a poklepala hůlkou na prázdný pergamen, kde se vzápětí objevil rozvrh.
"Máte výbornou paměť, paní profesorko."
"Nemyslete si, že si vyžehlíte všechno, co jste za minulé roky stačil udělat pár komplimenty, pane Blacku. Ještě vám musím říct, že OVCE musíte složit minimálně za přijatelné plus alespoň dvě lepší známky."
"Beru na vědomí."
"Teď vy, slečno Cloesová. Takže, přeměňování, kouzelné formule a obrana, bylinkářství a lektvary. Všechno vyhovující, s trochou práce z vás bude skvělá lékouzelnice. Všechny OVCE musíte mít minimálně za N. Tady máte rozvrh."
"Díky, paní profesorko."
"Katherin Daviesová, vy máte to samé, že? Známky máte dobré, tak se snažte, ať splníte i OVCE."
"Budu."
"Lilyan Evansová. Pokud uděláte OVCE stejně jako NKÚ, nevidím žádný problém. Obrana proti černé magii, přeměňování, kouzelné formule, lektvary, bylinkářství. Potřebujete alespoň 3V a zbytek N. Není to zrovna profese pro dívku, ale neznám nikoho, kdo by to mohl zvládnout lépe."
"Děkuji," řekla Lily a sedla si k Judy a Kathy.
"Pane Halley, teď vy. Odbor pro kouzelnickou přepravu, to máme kouzelné formule a dva další předměty. Vy jste si zvolil přeměňování a věštění z čísel, v pořádku."
"Slečno Kentová, dohled ad kouzelnými tvory. Pro péči o kouzelné tvory, formule i bylinkářství jste dostatečně kvalifikovaná. tady máte rozvrh."
"Pane Lupine, vy chcete na oddělení nehod a katastrof. Předměty máte více než vyhovující, jen tak dále. Potřebujete alespoň dvakrát za N, v čemž by u vás neměl být problém. Váš rozvrh."
"Díky."
"Pan Murray, kouzelné hry a sporty. Tři libovolné předměty, protože létání je jen v prvním ročníku. Bylinkářství, astronomie a věštění z čísel, dobře."
"Pan Newman, další bystrozor."
"Další?" divil se Phil.
"Jak jsem řekla, všechny předměty máte, OVCE alespoň 3 V a zbytek za N."
"Jo, díky."
"Pan Pettigrew, mudlovské vztahy a podobné obory na ministerstvu vyžadují studium mudlů a další dva předměty, jasnovidectví a astronomie. Dobře."
"A do třetice pan Potter, vám to ani nemusím opakovat,ne?"
"Ne já to vím, díky za rozvrh."
"Nemáte zač, no a to máme všechno. Jelikož už jste studenti šestého ročníku a připravujete se na Ovce, za prvé máte mnohem volnější rozvrh, takže doufám, že ho využijete ke studiu. Každý pátek a sobotu máte povolenou návštěvu Prasinek, ale v jedenáct hodin budete na koleji a nikde jinde. V listopadu budete mít na týden praxi ve vámi vybraném oboru. také si během něj domluvíte brigády a stáže na léto. Není to povinné, avšak hodně věcí pro vaše povolání vás tady nenaučíme. Musí to udělat oni. To je asi vše, o případných změnách vás budu informovat. Panové Newman, Potter a slečna Evansová tu ještě zůstanou," řekla profesorka a někteří začali odcházet. Zbytek Pobertů a Judy se ani nehnuli.
"Vy jste mi nerozumněli?"
"Ale paní profesorko, my stejně víme co jim chcete říct. A Lil a Jay to ví taky, jenom na ně chceme počkat," snažil se to ukecat Sirius.
"Dobrá, měla jsem vám říct, že Ministerstvo zavedlo nový program pro výcvik budoucích bystrozorů. V tomto ročníku budete mít počínaje následujícím víkendem každou druhou neděli kurzy se zkušenými bystrozory. Na ten týden v listopadu pojedete také a podle výcviku, kterým do té doby projdete vám přidělí práci na letní prázdniny. V 7. ročníku máte opět kurzy a pokud splníte OVCE, dokončíte kurz a děláte zkoušky. Buď vás přijmou, nebo si hledáte jinou práci. Mohu vás ale ujistit, že o takové studenty je velký zájem, takže i když se vám zkoušky nepodaří, dostanete velmi dobrou práci. Máte nějaké dotazy?"
"Neměly ty kurzy být každý týden?" zeptal se James a urputně se snažil ani jednou nesklouznou pohledem na spolužačku, stojící vedle něj.
"Měly, ale na žádost profesora Brumbála to bylo změněno."
"A ty kurzy budeme mít i se sedmákama?" chtěla vědět Lily a rovněž ignorovala Jamese.
"Ne, ti mají svůj program každý víkend, protože musí zvládnout to co vy za poloviční dobu. Ještě něco?" podívala se po všech třech.
"Ne," zavrtěla hlavou Lily a přehodila si přes rameno svou tašku.
"Já taky ne."
"Ani já."
"Dobrá, můžete odejít," kývla na ně profesorka a odešla k sedmému ročníku.
"Vidíte, nebudete mít až zas tolik práce," poznamenal Sirius.
"Jo? To si jenom myslíš. Jednou týdně nebo jednou za dva týdny, dřina to bude tak i tak," ujišťoval ho rozhodně James.
"Hele, já mám v rozvrhu ještě něco, co se jmenuje kouzelnické právo a fyzická příprava, máte to taky? zeptala se Lily ostatních a stále se při tom zamyšleně dívala do svého rozvrhu.
"Jo, já mám dvouhodinovku od obojího," divil se Remus.
"Já nemám právo, ale taky jsem schytal jednu, ne dvě dvouhodinovky té přípravy," přidal se Sirius.
"Já nemám ani jedno," smála se Judy.
"Však si to povíme, až budeš udýchaně běhat po nemocnici, abys poskytla pomoc všem pacientům," reagoval James a dál zkoumal rozvrh, "tak to vypadá, Evansová, že budeme mít šest hodin navíc."
"Šest?" vyjekl překvapeně a pobaveně zároveň Sirius.
"Čtyři fyzické přípravy a dvě práva. A navíc ty neděle. Fakt skvělý. Jako bych neměla už tak málo času. Kdy mám podle nich dělat úkoly?"
"Lil, neberte si to s Jayem osobně, ale přeju pěknou zábavu," chechtal se Sirius.
"A to si říkáš kamarád?" reagovala Lily s mírným úsměvem na tváři.
"Lily, já nechci přerušovat váš rozhovor, ale nemáte s Jamesem a Siriusem za chvíli hodinu?" otázal se Remus a nahlížel do kamarádova rozvrhu.
"Do háje! Fakt! Tak jo, lidi, my padáme," loučil se chvatně Sirius a James s Lily za ním nezůstávali pozadu.
"Kluci, začíná to za pět minut, to nestihnem ani za nic," supěla Lily a běžela směrem k famfrpálovému hřišti.
"Tak nekecej, Evansová, a pohni!" nadával James.
"Pottere, možná si všimneš, že se na mě nečeká, takže mě nemusíš pohánět."
"Kušujte vy dva, támhle jsou ostatní," ukázal Sirius na skupinku žáků šestého ročníku včetně Phila Newmana a Dannyho Murraye,stojící kousek od nich. Jak postřehli, byli tam samí kluci a jen jedna dívka.
"Už jsem si myslel, že se neukážete," řekl Phil, když přišli celí udýchaní blíž.
"Víš co," začal Sirius, ale přerušil ho profesor.
"Pane Blacku, když dovolíte, začala hodina. Pro ty, co si mě od 1. ročníku z létání nepamatují, jsem Shane Reeds. Dneska vás omlouvám, protože jste dostali rozvrh před chvílí, ale příště budete sportovně oblečení a připravte se na to, že budete makat. Jestli už nemůžete nebo máte nějaký podobný problém je mi srdečně jedno. Povolání jste si vybrali sami. Teď, protože nevím, s kým mám tu čest, postavíte se do skupin, jak vám řeknu a chci slyšet jméno a kolej. Sem jdou ti, co chtějí na kouzelnické hry a sporty, sem odeklínači, sem bystrozorové, sem zbytek," rozkazoval Reeds a všichni jeho pokyny splnili. Bez větších zmatků tu za chvíli postávaly tři menší skupinky.
V té první byli pouze dva studenti - Danny a jeden další.
"Vy," ukázal na toho kluka profesor.
"Simon McLea, Havraspár."
"Daniel Murray, Nebelvír."
"Dobře, od vás dvou čekám velké nasazení. Máte mě čtyřikrát týdně, tak doufám, že to na konci 7. ročníku bude vidět," řekl Reeds a přešel ke druhé početnější skupince, ve které byla i ta dívka.
"Robert Wave, jsem z Mrzimoru."
"Sirius Black, Nebelvír."
"Sophie Colesová, Havraspár."
"Alexander Deep, Zmijozel."
"Vás mám na starost dvakrát do týdne. Slečno Colesová, asi byste měla vědět, že nedělám rozdíly mezi tím, jestli jste holka nebo kluk. Budete dělat to co ostatní. Bez výjimky."
"Ano, pane."
"Tak, naše elita. Z těch sedmi co tu jste vás na bystrozory prolezou tak dva. Pokud budete dobrý ročník, možná trochu víc. Ještě se ale nestalo, že by prošli všichni přihlášení, i když jich minulé roky bylo tak dvakrát, třikrát tolik. Proto očekávám nasazení a boj proti konkurenci. Jinak nemáte šanci. Jména."
"James Potter, Nebelvír."
"Lilyan Evansová,Nebelvír."
"Phil Newman, Nebelvír."
"Colin Ward, Havraspár."
"Justin Wrack, Havraspár."
"Artur Sail, Mrzimor."
"Tim Heat, Mrzimor."
"Evansová, pro vás platí to samé, co pro Colesovou."
"Ano, pane."
"Zdá se, že nikdo z jiného oboru tu není, takže to bude všechno. Každé ráno v 8 hodin tady, přesně! Konec hodiny."
"Ten je... ehm rázný," konstatovala Lily po cestě na hrad.
"Jo, to teda je," přitakal Phil, "hele, Pottere, vážně je sedm lidí oproti jiným rokům málo?"
"Je. Normálně se hlásilo tak patnáct, dvacet lidí a pět až deset udělalo zkoušky. Teď se asi děcka nebo jejich rodiče bojí tohohle povolání kvůli Voldemortovi. Stačí, když si přečteš jedny noviny a máš jistotu, že tam najdeš něco o tom, kdo byl zraněn a podobně."
"O to by mělo být vás sedm lepším, ne?" poznamenal Sirius.
"Uvidíme v neděli," usmál se James.
"Těš se, jak tě rozdrtím, Pottere," řekla si potichu pro sebe Lily. Zaslechl ji jen Sirius a musel se přese všechno rozesmát.
****
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Klikněte sem prosím, ať vím, kolik lidí to tak čte..

Děkuju :-)

Komentáře

1 maggie maggie | Web | 18. května 2008 v 14:59 | Reagovat

páni, parádní kapitolka!!!:))ten chlápek je fakt drsnej jako...:Da ten nápad s tou fyzickou přípravou byl fakt dobrej...:))

padam dál...:)

2 Nessa Nessa | 21. července 2008 v 8:32 | Reagovat

Děkuju =)

3 martnka martnka | Web | 31. července 2008 v 12:34 | Reagovat

teda z toho reedse mám husí kůži, sem ráda že já ho na tělák nemám, protože vypadá ze je stejný pošik jako moody:D je mi opravdu moc líto, že u tak skwělé povídky je tak malinkou komentíků:( opravdu nádherně píšš a nezasloužíš si líné čtenáře!! snad se to brzy zlepší

4 Nessa Nessa | 16. srpna 2008 v 12:51 | Reagovat

=)

5 Hannah x) Hannah x) | E-mail | Web | 10. října 2008 v 18:45 | Reagovat

:DD Laugh...Super kapča Ness...

6 Moony Moony | Web | 13. března 2010 v 15:40 | Reagovat

nádhera:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama