17. kapitola - Už jsou zase v sobě

31. března 2008 v 17:08 | Nessa |  *Nikdy nekončící zábava*
Tak jsem tady s další kapitolou. Za prvé bych chtěla poděkovat Nerigis za betaread a doufám, že kapitoly od teď budou lepší , slibuju, že se budu snažit zlepšit chyby a taky díky za minulé komentáře konkrétně Areneis a Martině , víc jich bohužel nebylo. Jinak o komenty prosím vždycky, takže to už ani psát nemusím.

K událostem té noci se už nikdo nevracel. Judy se nevyptávala, proč se Remus nepokusil vrátit do svého pokoje. A Lily zase přešla fakt, že Judy nespala v jejich pokoji. James se vrátil pozdě v noci. Našel svůj pokoj zamčený, tak sebou praštil unaveně na postel v prvním pokoji pro hosty, který našel a tím to pro něj končilo. Kathy dostala stručný přehled o uplynulých prázdninách, holkám zase povídala o Egyptě a tím bylo téma prázdniny uzavřeno.
Všichni si užívali posledních dnů volna, nicméně vztah mezi Lily, Judy a Kathy se změnil. Po tom, co spolu za léto Judy a Lily prožily, si byly mnohem bližší, navíc si pravidelně psaly s chlapci- Lily samozřejmě jen s Remem a Siriusem. Kathy se jim teď zdála názorově i chováním jiná, než byly ony. Každá z nich si zažila své a holky nevěděly o čem je řeč. I útoky z nějakého důvodu ustaly, takže Kathy ani nikdo jiný neměl důvod se stresovat a dál zažívat hrůzy letošních prázdnin.
****
Hovor v kupé váznul. Za celých pět let se to nestalo, až teď. Všechny tři holky měly své myšlenky, kterými se zaobíraly. Po nějaké době se otevřely dveře a vešla jejich spolužačka Samantha.
"Ahoj, holky, můžu si přisednout?"
"Jasně. Kde máš Clare a Cindy?" zeptala se opatrně Kathy, která si stále dobře pamatovala na Cindyiny výstupy v Řecku, kdy jí, Siriuse i všechny ostatní přiváděla k šílenství.
"Já se s Cindy moc nebavila. To spíš Clare. Takže nevím, kde je, dneska jsem ji ještě neviděla. Ale ona už s námi v ročníku stejně nebude."
"Jak to?"
"Neudělala moc dobře NKÚ, tak se s McGonagallovou dohodla, že bude opakovat ročník."
"Ty jo, a co Clare?"
"Odstěhovala se s rodiči do Ameriky. Kvůli těm útokům." odpověděla smutně Sam.
"Takže teď je nás v ročníku už jenom jedenáct, to je síla. To teď s náma asi budeš na pokoji, ne? Žádné další holky už totiž tím pádem v ročníku nejsou." uvažovala Judy nad nastalou situací.
"Jo, asi budu. Je mi líto, že se tak vtírám, ale určitě jste si zvykly, že jste v pokoji jen vy tři."
"Ale vůbec ne! Čím víc lidí, tím větší sranda." ujistila ji Kat a Sam jako mávnutím hůlky vypadala o poznání klidněji.
"Holky, já půjdu najít Alexe, zatím čau." zvedla se Judy a vyšla na chodbičku.
"Já se půjdu taky trochu projít, není mi nejlíp. Nebude vám to vadil? Za chvíli budu zpátky." Lily bez protestů odešla.
****
"Alexi, já, … musíme se rozejít. Ne to je blbé, sakra co mu mám říct? Tak jo." Judy otevřela dveře jednoho kupé a uvnitř uviděla líbající se pár.
"Pardón," chtěla zavřít dveře. "Počkat, Alexi, jsi to ty?"
"Judy?" vzpamatoval se Halley a se strachem v očích koukal na svou přítelkyni. Chvíli bylo ticho a pak se Judy rozesmála.
"Teď jsi mi to hodně ulehčil."
"Jo, je mi to fakt moc líto... Ehm, co?"
"Můžeš na chvíli na chodbu? Neboj, hned ti ho vrátím," usmála se na holku v kupé.
"Šla jsem sem, abych se s tebou rozešla. O prázdninách se staly věci, po kterých už s tebou chodit nemůžu. Takže takhle to bylo mnohem lepší. Nechtěla jsem to říkat před ní pro případ, že nemá tušení o nás dvou."
"Judy, už ti někdo řekl, jak úžasná jsi?"
"Nevím, měl sis to uvědomit dřív," usmála se.
"Jsi fakt skvělá. Takže kamarádi?"
"Jasně. Už půjdu, tak ahoj ve škole."
"Čau."
****
"Už je ti líp?" zeptala se Kathy, když jí Lily potkala při cestě zpět.
"Trochu jo, díky."
"No tak já jsem šla do té pyramidy, jak jsem ti říkala předtím, Sam," pokračovala Kat, když se ozvalo zaklepání na dveře.
"Kdo to zase je? Já to snad nikdy nedořeknu. Dále!"
"Čau holky, my si přisedneme, jo?" vecpal se do kupé Sirius a za ním Peter, Remus a James.
"Ahoj," zamumlal James.
"Nazdar, klidně si sedněte," Kat hodila očka po Jamesovi .
"Kde máš Harrisovou a Colinsovou, Kentová?" zeptal se opatrně Sirius.
"Cindy už není s námi v ročníku, a Clare šla na jinou školu."
"Uf, konečně něco pozitivního. Nic proti, Kentová. To se nám snížil počet holek, že? Když už jsme u toho, kde je ta poslední?" řekl Sirius a bylo na něm vidět, že si oddychl, protože nemusí očekávat vpád Cindy Colinsové do tohoto kupé.
"Šla za Alexem."
"Aha," Siriusova tvář zase rychle ztratila pozitivní výraz.
"Co je, že jste všichni tak potichu? V červnu tady nebylo slyšet vlastního slova a teď? Stalo se něco, o čem nevím?"
"Co se dá dělat, někdy jsi v okruhu lidí, před kterýma nemáš co říct." ozval se pohrdavě James a hned na to se zvedal Lily.
"Co se děje, Evansová, ty v té situaci přece nejsi nebo se mýlím?"
"Jamesi, sklapni a ty si Lily, prosím sedni. Je to přece vaše kupéčko. A vůbec, jaký byl ten týden potom, co jste od nás odjely?" zeptal se Remus rychle, aby přerušil začínající hádku.
"Jo, dobrý," Lily očividně neměla dobrou náladu, stejně jako James a Sirius.
Řady těch s lepší náladou rozšířila svým příchodem Judy.
"Tak už jsem... Jé čau kluci, už se mi po vás po tom týdnu stýskalo."
"Vážně? A jak se má Halley," opáčil s kyselým výrazem ve tváři Sirius.
"To nevím, neptala jsem se ho. Šla jsem tam, abych se s ním rozešla, takže na tyhle zdvořilostní fráze nezbyl čas."
"Co? A proč ses chtěla rozejít?" Kat vyjeveně pozvedla obočí.
"Měla jsem k tomu své důvody," odpověděla Judy a střelila pohledem na teď už klidnějšího Siriuse.
"Jak to vzal?"
"Vzhledem k tomu, že jsem ho našla, jak se líbá s nějakou páťačkou, řekla bych, že dobře."
"Parchant," utrousil Sirius.
"Vzhledem k určitým událostem o prázdninách bych to netvrdila."
"Lily, půjdeme do prefektského kupé?"
"Jasně, Reme. Tak se zatím mějte."
"Hele, Jamesi, vy jste si s Lily zase něco udělali?"
"Být tebou, tak bych to nevytahovala, Kat. Byl to totiž celkem solidní rachot."
"Nech to, Judy, stejně by se to dozvěděla. Jo, asi před týdnem jsme měli menší výměnu názorů a došli jsme k tomu, že se nesneseme," řekl chladně James a vypadal, jako by se ho to vůbec netýkalo, nijak se ho to nedotklo a celkově mu to bylo jedno.
"V překladu to znamená, že se zase děsně pohádali a nějakou dobu se budou nenávidět," ušklíbl se Sirius, ale bylo na něm vidět, že ho chování jeho nejlepšího kamaráda a jedné červenovlásky dost štve.
"A já myslela, že když jste se v létě usmířili, tak si od toho věčného hádání odpočinu."
"Odpočinula by sis, kdybys s námi byla o prázdninách."
"No náhodou Egypt byl taky super. Žádné starosti, užívala jsem si s ostatníma. Tomu já říkám skvělé prázdniny," na to se Judy, James a Sirius jen pousmáli.
****
Obyvatelé Bradavic sdíleli jednu myšlenku - svět se zase vrátil do normálu, když spolu Evansová a Potter nemluví. Brumbál na hostině oznámil nové podmínky pro bezpečnost a bylo hotovo.
"Reme, odvedeme prváky?" zvedala se Lily po večeři.
"Jasně."
"Jo, Evansová, pospěš si. Nechceš přece, aby někdo hned od 1. dne nevěděl, jak zodpovědná, milá, krásná a ctižádostivá šprtka jsi. Ale neboj, to jaká jsi hysterka se taky brzo provalí."
"Pottere, nech mě na pokoji! Jestli chceš zase hned první den ukázat, jaký jsi namachrovaný blbec, buď bez starosti, prváci si toho určitě všimnou a ostatní už to dávno ví!" ječela Lily.
"Reme, musíme je od sebe dostat co nejdřív," šeptal Sirius.
"Jasně. Lily, pojď. Prváci."
"Dvanácteráku, kámo, přece tu po sobě nebudete řvát.Pojď, půjdeme na kolej. Někdo to tam musí trochu rozjet."
"No jo. Už jdu."
***
Druhý den byla na snídani celá škola ve stejnou dobu - všichni totiž čekali na rozvrhy. Ještě před nimi došla pošta. Před Jamesem přistály noviny se vzkazem od rodičů:
"Možná vás to bude zajímat. Jinak přejeme tobě, Siriusovi, Removi, Lily, Judy i Peterovi pěkný začátek roku."
"Tak na co čekáš, otevři je," pobízel Sirius.nemuseli hledat dlouho, co Potterovi mysleli. Na první straně byl dlouhý článek a k němu tři fotografie. Malfoy u výslechu, Longer tamtéž a na poslední byli Lily a James. Ten měl ruku okolo jejích ramen, za nimi byli Potterovi, Moody a Richter a o něčem se bavili.
"Do háje, nevěděl jsem, že nás někdo fotil!" vyhrkl James.
"Dej to sem!" vytrhla mu noviny Lily.
"Skvělý. Fakt skvělý."
"Že jste se vy dva nepochlubili," usmál se škodolibě Sirius.
"A s čím, prosím tě?" vyjel James.
"Nechte toho, jste jak malí. Jamesi, přečti to nahlas."
"Tak jo, tati. Ne promiň, Reme. Středa 2. září, Kauza Potterovi od naší nové redaktorky Rity Holoubkové.
Jak už jsme psali 5. srpna, byl během letních školních prázdnin napaden Smrtijedy dům slavných bystrozorů Jane a Henryho Potterových. Ti byli ale v době útoku v práci a doma byl pouze jejich 16-tiletý syn James se svými přáteli - Siriusem Blackem, Lilyan Evansovou a Judy Cloesovou. Dne 25. srpna se konalo řízení ve věci obvinění Luciuse Malfoye a Williama Longera ze Smrtijedství. Jako svědci byli rovněž přítomni Potter jr. a Evansová - fotografie vpravo dole. Podle jejich výpovědí Smrtijedi spoutali Blacka, Cloesovou a posléze i Pottera. Když se na místo dostali bystrozoři Moody, Richter a Potterovi, Evansové se podařilo spolužáky osvobodit a společně i zneškodnit Smrtijedy.
Tak zní alespoň jejich verze, kterou již zmínění bystrozoři potvrdili. Ale je možné, aby dva nedostudovaní a nezletilí kouzelníci zvládli zneškodnit několik Smrtijedů najednou díky kouzlu Pressio pontus, které dalece přesahuje rámec jejich kompetencí? Potter i Evansová byli přesvědčeni, že mezi Smrtijedy, kterým se podařilo uprchnout byl i pan Malfoy. Nicméně tribunál jim nedal za pravdu. Možná to byli i kvůli průběhu procesu: Evansová odmítala sdělit svou adresu - údajně kvůli bezpečnosti jejích rodičů. Je to ale pravý důvod? Na otázku ohledně povolání Evansových odpověděla:
"Jsou to mudlové. Ale ani teď nevidím spojitost mezi nimi a případem. Pokud je ovšem nepovažujete za podezřelé. Mohli by třeba po večerech chodit ven a kreslit barvami na veřejné budovy lebky, co říkáte?" Jistě chápete, že tato odpověď od šestnáctileté příjemně vypadající dívky porotu trochu zaskočila. Je její chování způsobeno pobytem v Bradavicích nebo výchovou mudlovskými rodiči? To je otázka. Tím to však zdaleka nekončí!
"Jakkoli je její chování nepřístojné, tato studentka šestého ročníku Nebelvíru má zřejmě nejen odvahu, ale také se vyzná v kouzelnických zákonech i přesto, že nejsou v osnovách jejího dosavadního vzdělání.
"Dávejte si pozor na jazyk, slečno, Vy jste ten kdo odpovídá, já pokládám otázky," řekl Ignacius Turner, který vedl proces.
"Ano, ale na ty neadekvátní vám nebudu odpovídat. Vyšetřovatel nemá podle Listiny práv Starostolce pravomoc vyžadovat odpovědi na otázky, týkající se rodiny, bydliště nebo dalších osobních informací, pokud to prokazatelně nesouvisí s případem. To se dosud neprokázalo a ani to není předmětem dnešního řízení. Jistě byste nerad vyšetřoval napadení další rodiny jen proto, že jste mě donutil říct, kde bydlím. A myslím, že je v zájmu všech co jsou tady, abyste přešel k případu," reagovala Evansová.
"Na to, abyste mi říkala co mám a nemám dělat nemáte věk ani vzdělání, slečno!"
"Uznávám, že nejsem plnoletá a nemám vaše zkušenosti, ale kvalitu mého vzdělání mohou posuzovat pouze učitelé z Bradavic nebo mí spolužáci. Vy nepatříte ani do jedné skupiny."
Ani Potter za ní nezůstal pozadu. Na otázku jak věděl, že je mezi Smrtijedy i pan Malfoy odpověděl:
"Já jsem ho poznal po hlase, když jsem ho oslovil jménem, nevyvracel ho. Zcela jistě to byl on. Pak už nebylo těžké ho pozorovat. Je to sice hajzl, ale vyplatí se chránit si před ním záda."
To jsou trochu odvážná slova. Navíc když se jedná o kouzelníka z jednoho z nejčistších a nejstarobylejších rodů. Jak už bylo řečeno výše, obžalovaní byli zproštěni v plném rozsahu. Bystrozorové ale podali odvolání a přelíčení se konalo včera - se stejným výsledkem.
Celé kouzelnické společenství se tak může ptát: Budeme zničeni Smrtijedy, nebo chováním našich vlastních dětí? Podařilo se nám získat vyjádření jednoho muže, který se zúčastni procesu, ale nepřál si být jmenován:
"Tady aspoň vidíte, jak to jde s celým Ministerstvem z kopce. Potter a Evansová mají svůj názor a je dobře, že za něj bojují. To, že naservírovali Ministerstvu Smrtijedy až pod nos a oni je zase pustí ukazuje, kdo z nich to má v hlavě v pořádku. Ti dva to jednou daleko dotáhnou a můžeme jen doufat, to povede k nápravě kouzelnické společnosti. Že jsou trochu drzí? Vždyť říkají pravdu! A všechny ty úskoky Ministerstva jsou jenom důkazem toho, že si všichni rádi dopomůžou k penězům místo toho, aby volili to, co je správné."
Více o pochybných poměrech v Bradavicích na straně číslo šest, rozhovor s Luciusem Malfoyem str. 7 a podrobnosti o Potterovi a Evansové strana 8."
"Hele, neřekli jste mi ani jeden, že to bylo tak ostré," smál se Sirius, "hoď tam ještě tu stranu 8."
"Tak jo.
James Henry Potter, narozen 31.6. 1960, 6. ročník, Nebelvír, Bradavická škola čar a kouzel.
Tento bezesporu charismatický mladík byl celý život zvyklý na popularitu. S rodiči - slavnými bystrozory a přáteli Albuse Brumbála to ani jinak nešlo. Ve škole tomu není jinak. Potter je kapitán Nebelvírského famfrpálového mužstva a podle profesorů patří mezi nejnadanější studenty v ročníku společně s Evansovou, Blackem a Remusem Lupinem. Oba jeho kamarádi pochází z uznávaných rodů, nicméně od svých zdrojů víme, že Black se od své rodiny distancuje a během školních prázdnin bydlí u Potterových.
Lilyan Elizabeth Evansová, narozena 28.2.1960, 6. ročník, Nebelvír, Bradavická škola čar a kouzel.
Jako prefektka má Evansová podobně jako Potter na škole jistou popularitu. Svými studijními úspěchy se zajistila i kladný přístup ze strany profesorů. Pokud se ptáte, co dělala dívka v jejím věku o prázdninách u kamaráda během nepřítomnosti jeho rodičů, bohužel se nám zatím nepodařilo zjistit, na jaké úrovni je její vztah k Potterovi. O něčem napovídá i fakt, že se oba chystají na kariéru bystrozorů. Pokud má Evansová ruku hbitou jako jazyk, můžou se Smrtijedi začít bát. Bude honit zločince další manželský pár Potterových? Na to si budeme muset ještě pár let počkat, ale můžete si být jistí, že vás budeme i nadále informovat. To je všechno, co tu je."
"Větší kraviny jsem v životě neslyšela," zavrčela podrážděně Lily.
"Náhodou, mě to přišlo k smíchu. A ta fotka je taky dobrá," ukazoval Sirius na obrázek, kde se na sebe Lily a James usmívají, "asi si ji zarámuju jako památku na to krátké období, kdy jste se měli rádi."
"Já a mít ji rád jo? Nikdy!"
"Nápodobně, Pottere."
"Neumíš nic jiného, než nápodobně, Pottere? Noviny vždycky přeháněly, Asi jsi ten den měla prostě nějaký záblesk na mozku, takže jsi říkala to, co jsi říkala. Ale jinak to s tvými vyjadřovacími schopnostmi nevidím moc dobře."
"Bezva, už jsou zase v sobě," povzdychla si Judy.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jaja jaja | 31. března 2008 v 18:28 | Reagovat

super ze je tu ta kapca..je skvela..ten clanok bol uzasny :D..pobavil ma..neviem sa dockat na dalsiu kapitolku :)

2 Areneis Areneis | E-mail | Web | 31. března 2008 v 18:30 | Reagovat

Je to moc pěkná kapitola

3 Nessa Nessa | 5. dubna 2008 v 10:46 | Reagovat

Děkuju :-) moc

4 Prskavka Prskavka | Web | 6. dubna 2008 v 18:08 | Reagovat

Ahoj! Chtěla bych teď ohledně té další kapitolovky. Budem ji teda psát spolu?

5 Nessa Nessa | 10. dubna 2008 v 15:11 | Reagovat

Jo já bych to klidně skusila a uvidíme co z toho vznikne :-)

6 Lili Lili | Web | 12. července 2008 v 18:14 | Reagovat

je krasa!

7 Nessa Nessa | 22. července 2008 v 10:57 | Reagovat

=)

8 martnka martnka | Web | 31. července 2008 v 11:48 | Reagovat

sorky ale ted musim nutne na dlasí kapču, takže muj komentík nic moc kapitolka samozřejmě krásná

9 Nessa Nessa | 19. srpna 2008 v 19:37 | Reagovat

=D

10 Hannah x) Hannah x) | E-mail | Web | 10. října 2008 v 18:33 | Reagovat

:) Klasa!

11 Moony Moony | Web | 13. března 2010 v 15:35 | Reagovat

sakra co mi to děláš... zase je rozhádat já se těšila na dobrý konec:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama