13. kapitola - změna plánů

18. února 2008 v 15:15 | Nessa |  *Nikdy nekončící zábava*
Tak další kapitola mi zabrala dýl než jsem čekala, ale tady je.. Zase platí, že bych chtěla komentáře. Díkes :-)

James s Lily brali události poslední doby a přípravu na budoucí povolání velmi vážně, ovšem každý trochu jinak. Lily trávila čas studováním knih manželů Potterových. Četla co jí přišlo pod ruku od kleteb přes obranná zaklínadla po lektvary a uzdravující kouzla. Oproti tomu James se sice občas taky kouknul do knížek (ani ne tak kvůli obsahu, ale kvůli Lily), ale spíše volil praktickou výuku. Po nastudování kouzel odešel se Siriusem na pozemek jiné kouzelnické rodiny a tam si je procvičoval. Na vlastní zahradě nemohl, protože rodiče nebyli doma a bylo by tak jasné, že kouzlit musel někdo z nezletilých. V horším případě by vznikla domněnka, že dům někdo přepadl. Když za dvě hodiny uznal, že umí všechno co chtěl, vrátil se James i se Siriusem zase domů. Dříve by mu přišlo směšné, aby se ON učil o prázdninách. Ale dříve je dříve, teď je teď.
Lily si nejspíš dala závazek, že za dopoledne přečte půlku knihovny, protože hromádka přečtených knih před ní už byla dost vysoká. Judy trávila dopoledne děláním úkolů. Neměla totiž co dělat a na úkoly by si někdy stejně musela udělat čas.
"Hele, Lil, četla už jsi o tom zaklínadle pressio pontus?" zeptal se James.
"To je to, které způsobí, že protivníka odhodí tlaková vlna?"
"Jo, to je ono."
"Tak o tom jsem četla. Tlaková vlna působí ve směru hůlky, na šířku má asi 5 až 10 metrů podle zdatnosti kouzelníka a na délku okolo 15. Je dobré, když stojíš proti přesile na otevřeném prostranství. Jinak dokáže zdemolovat dům. Jediná obrana je štít imobilisotio."
"Jsi hlavička, ty rozměry jsem nevěděl. Ale to kouzlo i štít umím."
"Já to ještě nezkoušela."
"Za hodinku budou naši doma, tak to vzadu na louce vyzkoušíme."
"Dobře."
"Jenom poslouchat je mi dělá špatně. Do teď tam jak blázen zkoušel plno kouzel, dokud se mu bezchybně nepovedly. Chci říct, vím že není nejlepší doba. Ale jsme ještě děti! Dospělí by měli bojovat a tak. Vím, že to může znít sobecky, ale by bysme si měli užívat prázdnin a nadávat, že brzy budeme muset zpátky do školy. A ne se učit věci jako ti dva," stěžoval si Sirius Judy.
"Je to tak, ale myslim, že zrovna my dva budeme ještě někdy rádi, že budou umět dobře bojovat. Lepší se o prázdninách učit tohle, než se nedožít začátku školního roku."
"Hele, nenecháme je tu? Je od toho neodtrhnem, ale když už nic, tak si aspoň my dva můžem užívat prázdniny."
"Tak jo."
"Lil, my vás tu necháme a půjdeme něco dělat."
"Jo. Čau."
"Vidíš. Ti sou akorát tak rády, že je nikdo neruší."
"Lily, našel jsem knížku o taktikách boje. Popisuje se tady co máš děla podle toho, s kolika a proti kolika lidem bojuješ."
"Hoď to sem, prohlídnem si to."
"Co jsem ti říkal," povzdychnul si Sirius a společně s Judy odešel.
***
Lucius Malfoy vešel do místnosti plné postav v pláštích a maskách, plné Smrtijedů.
"Nás pán mě pověřil vedením akce. Chci 20 z vás. Dnes napadneme Potterovy."
V síni to začalo hučet hovorem a postupně se začaly do vzduchu zvedat ruce.
"Rokwood ano. Crabe, Goyle, Longer ano. Goth, Gothová ano. Ty, Bello, ne."
"Proč ne? Umím bojovat líp než mnozí v téhle místnosti a jsem připravena zemřít. Tak mě sakra nech jít na akci!"
"Nikdo tvé kvality nezpochybňuje. Ale jsi měsíc po škole, musíš se ještě učit. Tohle je důležitá akce, možná příště.
"Kriple," zašeptala Bellatrix Blacková.
"Takhle se mnou mluvit nebudeš! Crucio!" zaječel Malfoy, který ji zaslechl.
"Lestrange, Lestrange ano..." pokračoval dál nevzrušeně Malfoy. Když byl výběr u konce, mástnost se vyprázdnila a zůstalo pouze 21 osob.
"Plán je následující. Zajmeme Mladého Pottera dřív, než se jeho rodiče vrátí z práce. Hlavní cíl je všechny tři je zneškodnit..."
***
"Ta knížka byla zajímavá. Hodně těch kouzel jsem neznala," podotkla Lily a položila knihu na stůl před sebe.
"Jo já taky ne. Nejradši bych si je šel vyzkoušet,"odpověděl James.
"No tak, vaši jsou za hoďku doma i s tím Jasonem, to snad vydržíš ne?"
"Právě, že asi ne."
Najednou se ozvalo hromadné *puf* a na zahradě blízko místa, kde posedávali Sirius a Judy se objevila skupina Smrtijedů.
"Spoutejte je," zavelel Malfoy a na 2 kamarády, kteří se ještě nestačili probrat z šoku už letěly spoutávací zaklínadla.
"No, Jamesi, obávám se, že budeš mít šanci to zkoušet dřív než za hodinu. CO budeme dělat?"
"Já nevím," řekl skoro hysterický a bezradný James.
V tom se ze zahrady ozval Judyin křik.
"Pottere, pojď sem, jinak si to tví přítelíčci pěkně odskáčou. Víme, že tu jsi."
"No tak pro vaše už to asi nestihnem. Já půjdu zadním a ty předním vchodem. Zkusím ty dva osvobodit a ty se snaž zůstat naživu. Výskyt magie by měl přivolat tvé rodiče. Teda aspoň v to doufám."
"Dobře. Tak jdem na to. A Lily, dávej na sebe pozor."
"Budu se snažit. Do háje doufám, že Potterovi tu budou co nejdřív, jinak asi zařveme všichni."
***
James vyšel na zahradu a v tom okamžiku ležel na zemi spoutaný a bez hůlky. Věděl, že nemá cenu se bránit. Proti takové přesile neměl sebemenší šanci. Vlastně jediná jejich šance byla Lily. A taky bystrozoři, pokud přijdou.
Smrtijedi byli zaujatí hlídáním 3 spoutaných, takže si nevšimli Lily, která se pomalu dostala za obrovský dub, u kterého byli spoutáni její kamarádi. Teď už mohla jen čekat na vhodnou šanci.
"Co tu vůbec chcete?" zařval James.
"Tobě to tak budu říkat, spratku malý," podíval se Malfoy na Jamese za smíchu Smrtijedů.
"Možná, že si Malfoyi vzpomeneš, že ten malý spratek, který byl tehdy ve druhém ročníku způsobil jistému peroxidnímu sedmákovi celkem solidní úraz."
"Crucio!"
Lily už to nedokázala poslouchat. Naštěstí se zrovna objevili Potterovi, Jason Richter a Moody. Lily využila momentu překvapení a přivolala z rukou nepozorného Smrtijeda hůlky svých přátel a ty hned na to rozvázala. Hodila jim hůlky zrovna, když jim nad hlavou proletěla kletba. Boj začal. Malý počet bystrozorů vyrovnaly jejich schopnosti. Děti se k nim přidaly a James a Lily se postavili vedle sebe.
"Siriusi, Judy, braňte, my budeme útočit."
"Ale, ale. Možná nejste až tak tupí, jako vypadáte. Dobře budeme si hrát," smál se Smrtijed a okamžik na to byl odhozen kletbou, kterou vyslala Lily.
"Dobrá práce."
"Díky."
"Riktumsempra."
"Stuppefy!"
"Protego."
Další chvíli se zahradou ozývaly jen výkřiky kleteb a protikouzel. Nikdo zatím nebyl vážně zraněn. Judy ležela omráčená za svými kamarády, kteří ji tam z bezpečnostních důvodů odsunuli. James a Lily už měli plno příležitostí na vyzkoušení nových kouzel, což odnesli další 3 Smrtijedi. Dalších 6 dostali bystrozoři. Problém byl v tom, že ti zbylí nebyli snadným oříškem. Pořád jich bylo 10 na 7 a Sirius měl rozřízlou ruku, Jamesovi z hlavy tekla krev a menší zranění měli všichni. Smrtijedi na tom nebyli o moc lépe. Navíc byli James, Sirius a Lily od bystrozorů odříznutí a protivníci jim zdatně bránili v kontaktu. Bylo vidět, že všichni už jsou vyčerpaní.
Po dalších pár kouzlech se Lily a Jamesovi naskytla naděje. Bystrozoři se posouvali směrem k nim. Když byli v dostatečné pozici, vykřikli oba najednou:
"Pressio pontus!"
Kouzlo zasáhlo Smrtijedy nepřipravené a nikdo z nnevěděl, jak se proti němu bránit, nicméně asi 6 z nich se podařilo přemístit se pryč. Moody s Richterem šli spoutat odhozené Smrtijedy a ostatní se postarali o ty na zahradě.
"Enervate," probudila Lily Judy.
"Jsi v pohodě, Judy?"
"Snad jo, díky."
"Skvělá práce, děcka.Hlavně vy dva," kývla paní Potterová na Jamese a Lily.
"Moody s Jasonem dopraví Smrtijedy na Ministerstvo a vy si jděte okamžitě sbalit. Musíme dát vědět Remusovi, ať nejezdí a Cloesovým, co se tu stalo. Taky musíme vymyslet, kam půjdeme. Nesmíme riskovat, že se něco takového bude opakovat. Ty, Judy, se sem asi vrátíš, ale teď tě tu samotnou nenechám."
"Paní Potterová, u nás by se místo našlo a naši proti tomu určitě nebudou nic mít," ozvala se Lily.
" Tak skvěle, to máme jednu věc z krku. Jděte balit. Počkáme se v obýváku. Počítejte s tím, že do vašeho odjezdu do Bradavic už se sem asi nevrátíme."
Všichni už byli sbalení a téměř připraveni k odchodu, když se objevili Cloesovi. Po krátké domluvě se dohodli, že o víkendech budou s Judy doma a situace během jejich práce se bude muset ještě vyřešit.
Pak se pomocí asistovaného přemístění objevili na zahradě Evansových. Jak Lily předpokládala, její rodiče-právníci ještě nebyli doma. Za to byl ale doma někdo jiný, jak se hned po vstupu do domu přesvědčili.
"Petunie?"
"Lily?! Co tady děláš?"
Lilyina sestra stále seděla těsně vedle svého přítele a oba byli v hodně velkém šoku.
"Pokud vím, tak tu ještě pořád bydlím. Nenechte se rušit. My půjdeme hned nahoru."
"My?"
"Jo. Potterovi a Sirius tu teď budou nějaký čas bydlet."
"Cože?"
"Máš nějaké problémy se sluchem, sestřičko?"
"Pety, já půjdu asi domů. Večer ti zavolám," zvedal se Vernon k odchodu a bylo vidět, že je mu celá situace krajně nepříjemná.
"Lilyano, chci s tebou mluvit o samotě. Můžeš prosím?"
"Zajisté a neříkej mi Lilyano. V přítomnosti dospělých kouzelníků můžu kouzlit. Určitě by ses nerada probudila se zelenými vlasy, nemám pravdu?" ušklíbla se Lily a následovala svou sestru do vedlejšího pokoje.
"Tohle naši nedovolí."
"To si jenom myslíš."
"Copak jsme nějaký azyl nebo co? Naše perfektní Liluška ze sebe udělá samaritánku a všichni z ní budou odvaření. Jak šlechetné."
"Sklapni, já se taky nenavážím do toho tvého Vernona. A taky nevím, proč jsme museli chodit vedle, když řveš na celý barák," na to Petunie zčervenala a z vedlejší místnosti se ozval smích, to Petunie zčervenala ještě víc.
"Doufám, že se budeš chovat slušně, sestřičko," řekla Lily a vrátila se zpátky.
"Lil, my nechceme obtěžovat," začal pan Potter.
"Ale vůbec ne, moje sestra je jen trochu...ehm... impulsivní. To bude v pohodě"
Sotva to dořekla, ozvalo se rachocení klíčů-Evansovi se vrátili z práce. Hned na to se jim Lily vrhla okolo krku.
"Mami, tati! Já jsem tak ráda, že vás zase vidím."
"Lily, co se děje? A proč ti proboha teče z ruky krev?"
"já vám to vysvětlím, Lucasi, Liz."
"Henry? Tak teď už nechápu vůbec nic."
"Pojďte se k tomu sednout," vyzvala všechny Lily.
"Náš dům napadli Smrtijedi to jsou..."
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 PapiericeQ PapiericeQ | Web | 18. února 2008 v 16:34 | Reagovat

AwojQy chcela by som mať vysokú návštevnosť tak pls mrkni sa na môj blogiis.Budem ti vďačná !!! Díkes a paško !

2 Areneis Areneis | E-mail | Web | 20. února 2008 v 21:15 | Reagovat

skvělá kapitola. Moc pěkná. :-)

3 Prskavka Prskavka | Web | 2. března 2008 v 21:42 | Reagovat

j taky si msylím.... fakt pěkná kapitola.... btw .... nechceš se spřátelit?

4 maggie maggie | Web | 18. května 2008 v 13:47 | Reagovat

paráda!!:))ten boj byl fakt dobrej...:))

5 Nessa Nessa | 22. července 2008 v 11:01 | Reagovat

PapiericeQ - nevím, jestli tohle je ta nejlepší cesta, jak tu návštěvnost zvýšit..

Areneis, Prskavka, Maggie - děkuju moc =)

6 martnka martnka | Web | 31. července 2008 v 10:49 | Reagovat

suprovééééééééé

7 Nessa Nessa | 19. srpna 2008 v 19:35 | Reagovat

=) díky

8 Hannah x) Hannah x) | E-mail | Web | 9. října 2008 v 21:00 | Reagovat

:)) Pěkná kapča ness...:)

9 Moony Moony | Web | 13. března 2010 v 15:06 | Reagovat

tý jo.. super.. skvěle popsaný boj:-) doufám že to rodiče jaye přežijou:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama