12. kapitola - Plno zpráv

27. ledna 2008 v 12:33 | Nessa |  *Nikdy nekončící zábava*
Jak jsem slíbila, jsem zpátky z lyžáku - dokonce celá- takže přidávám kapitolku. Je řekla bych jedna z nejdelších, co jsem k téhle povídce napsala a jsem s ní docela spokojená tak si to užijte :-) a názory a dojmy mi moooc prosím napište do komentářů...

****
Mezitím se už čtyřka kamarádů navzájem potápěla do vody a vymýšleli další a další věci k pobavení. Asi po hodině už Lily z vody vylezla s tím, že už jde zpět. Po menším pobízení (ze strany Judy a Siriuse) se k ní přidal James.
"Co takhle uzavřít sázku jestli se dají do konce prázdnin dohromady, Cloesová?"
"Beru. Když to nestihli za pět let, pochybuju že to stihnou za dva měsíce. Ale nebudeme se jim do toho nijak míchat, Blacku."
"O co?"
"Vítěz si to určí sám. Bereš?"
"Jasně."
****
"Nějaká zamlklá, ne? Kdybych ti vadil, klidně tě nechám jít samotnou."
"Ne. To je v pohodě. Jenom přemýšlím, jak je možné, že2 lidi, kteří po sobě 5 let v jednom kuse řvali jsou jako mávnutím hůlky kamarádi. Já tě nemohla vystát. Vadily mi tvoje řeči, chování, to co jste dělali Snapeovi, jak sis cuchal vlasy... Prostě mi více než tři čtvrtiny toho co jsi dělal nějakým způsobem vadily. Najednou bum, na tři dny máme někam jít a veškerá nenávist je pryč. Nepohádali jsme se ani jednou. Kdyby mi to někdo řekl před třemi týdny, odpověděla bych mu, že nemá nejmenší šanci, aby se to splnilo. Jak se můžou 2 lidi během okamžiku změnit tak, že jim nevadí to, co jim dřív lezlo na nervy, že si rozumí s lidma, které nemohli vystát? Proboha není válka ani nejsme v podobné vyhrocené situaci, kdy se tyhle věci stávají... Tak co se to sakra děje??"
"Nevim, co ti k tomu mám říct. Snad jen to, že jsem k tobě nikdy necítil nenávist. Jasně, občas jsem byl naštvaný, kvůli něčemu, co jsi mi udělala. Ale to bylo všechno. A taky jsem měl jeden malý rozhovor s Judy v Řecku. A od té doby se tak nějak snažím nedělat věci, které ti podle ní vadí," pokrčil rameny James a Lily na to reagovala úsměvem.
"Ale i tak.. 5 let otevřených hádek se přece nemůže jednoduše ztratit. Ale neřeš to. Zase moc přemýšlím. Jdu se převlíct a pak asi budu uvažovat, jak udělat ty pokoje."
Rodiče byli v práci, když se zlomu vrátili poslední obyvatelé domů Potterových a Cloesových. James a Lily seděli ve svých pokojích, ale místo přemýšlení o zařizování pokračovala Lily v úvahách na téma ona X James. To, co se od něj dozvěděla o změně jeho chování ji sice potěšilo, ale stále trvala na svém názoru, že když se hádali od první cesty do školy vkuse 5 let, nemůže to jednoduše zmizet. Očekávala hádku nebo nějaký zádrhel, který je zase vrátí do původních kolejí.
První den prázdnin se přehoupl v další, týden se minul s týdnem. Pokoje byly hotové a jako památka na začátek prázdnin po 5. ročníku se v pokoji Judy na béžové stěně vyjímaly otisky 4 dlaní. Zelený od Lily, vedle hnědý od Jamese, černý Siriusův a její modrý. U každého z nich byl připojen podpis. Všichni už bydleli v pokojích, stan byl sbalený a kamarádi si užívali volna a čekali na výsledky zkoušek a příjezd Rema. Kluci ohledně toho uzavřeli sázku-koho nebo čeho se dočkají dřív. Ostatně ti dva nevynechali jedinou možnost se vsadit.
Stalo se to ve chvíli, kdy si Lily četla, James kupodivu taky (knížku o famfrpálu), sirius si prohlížel fotky z 5. ročníku a Judy se znuděně dívala z okna. Všichni byli v pokoji kluků, protože byl bezpochyby největší. Judyin pohled najednou přestal být znuděný.
"Ale ne."¨
"Co se děje?"
"Koukněte se sami."
"4 sovy. Sakra to bude NKÚ co?"
"Přesně."
Mezitím už každá sova našla svého adresáta. Všichni nervózně otevírali obálky. Vystrašené výrazy postupně nahradily pocity štěstí. Všichni 4 dosáhli potřebných známek pro své vysněné povolání - James toužil stát se bystrozorem, Lily rovněž, Judy se chtěla stát léčitelkou a Sirius odeklínačem. Předměty měli stejné, pouze Judy měla kromě OPČM, KF, PŘ a lektvarů navíc bylinkářství, bysrozorové měli to samé co Judy + přípravné kurzy a Sirius musel nastoupit do KF, OPČM, PŘ, LEKT. a VZČ.
"Tak tohle si zaslouží oslavu," radoval se Sirius.
"Výjimečně souhlasím," přidala se Lily.
*****
"Hej, Lils, podej mi prosím ještě ležák."
"Tady ho máš, Judy."
*PRÁSK*
"Jé mami, tati, jste domě nějak brzo, ne? Co to..." zarazil se James.
"Jamesi, okamžitě skoč pro dokrvovací a povzbuzovací lektvar," přikázal mu otec a zároveň pokládal svou ženu opatrně na sedačku. Ruku měla v nepřirozeném úhlu a břicho celé od krve."
"Ale co se.."
"Hned!"
"Jo už to bude," vzpamatoval se z šoku mladý Potter.
Než se vrátil měla p. Potterová ruku spravenou a rány zacelené. Vypila lektvary a pomalu usínala.
"Tati, co se stalo?"
"Radši si sedněte, je to na delší dobu.V posledních měsících s bystrozory zasahujeme mnohem více, než to bylo obvyklé. Objevil se totiž jistý čaroděj, který si říká lord Voldemort. No a ten prosazuje své názory ohledně čisté krve. Nesnáší mudly ani čaroděje u nich narozené. Problém je, že mnoho kouzelnických rodin s ním souhlasí. Zatím jsme zasahovali proti menším incidentům, takže to nešlo do novin a veřejnost o tom nevěděla. Ale začíná se to přiostřovat. Ten chlápek si kolem sebe shromažďuje skupinku lidí, kteří prosazují jeho názory. Říká se jim Smrtijedi. Jak jsem říkal, skoro nikdo o nich neví, ale bojím se, že to tak dlouho nezůstane. Dnes jsem dostal hlášení o napadení jednoho domu. Deset z nás se tam přemístilo. Nad domem se vznášela vykouzlená zelená lebka s hadem místo jazyku. Uvnitř domu jsme narazili na Smrtijedy. Začal boj. Metali kolem sebe kouzla z černé magie. Nakonec jsme je sice zahnali, ale máme zraněné a navíc jich tam nebylo moc. To nejhorší ale je, že jsme pak našli manželé a jejich syna. Všichni tři nesli známky mučení. A byli mrtví. Tohle už se neutají."
"To je strašné!"
"To je. A musíme s tím něco dělat, než nám to přeroste přes hlavu."
********
"Mí věrní, bystrozorové nám kazí plány. A to nesmíme trpět. Je na čase začít se jich zbavovat. Zatím zažili pouze malé akce. Je načase ukázat jim kdo je Lord Voldemort. Začněte zabíjet, používejte zakázané kletby."
"S kým máme začít, pane?" zeptal se muž zahalený pláštěm a maskou.
"Zatím pokračujte podle původního plánu. Bystrozory se snažte ničit. Až později zlikvidujeme ty, co přežijou."
"Váš příkaz bude splněn."
To bych vám taky radil. Zítra půjdete navštívit další rodinu. A nechci žádné ztráty jako dnes. Jinak si to odneseš, Malfoyi. Je na čase dát jim vědět, na které straně by měli stát."
"Ano, pane."
*********
Paní Potterová už byla v pořádku, a tak mohla se svým mužem do práce. Cloesovi byli tamtéž. Kamarádi si užívali léta, ale už ne tak bezstarostně, jako předtím. Od rodičů měli přikázáno s sebou všude nosit hůlky, nikdo se nesměl toulat daleko sám. James byl rád, když byli rodiče doma a naopak pokud byli v práci, byl roztržitý a se strachem je vyhlížel. Po tom dni, kdy utrpěla jeho matka zranění a celý kouzelnický svět se dozvěděl, že nejsou tak úplně v bezpečí, jako by se s problémy se Smrtijedy roztrhl pytel. Nebyl snad den, kdy by se v novinách nepsalo o zbořeném domu, útoku, pokusu o vraždu a v nejhorším případě i o vraždách. Bystrozorové se snažili, jak jen to šlo, ale mnohdy se na místo útoku dostali pozdě. Nejednou se domů vrátili zkroušení Potterovi se zprávou, že byl zabit jejich kolega. Zranění bystrozorové už byli na denním pořádku.
Červenec se přehoupl v srpen a všichni už se těšili na příjezd Remuse. Kamarádi seděli na zahradě Potterových .
"Měli bychom zajet nakoupit věci do školy."
"To bysme měli. Remus psal, že už to nakoupené má."
"Musíme se ale domluvit s našima, nevím, jestli nás pustí samotné," uvažoval James.
"Když se musíme ptát, tak nemá cenu to řešit teď. Máte někdo nějaký nápad k tomu, co budeme dělat?"
"Co takhle famfrpál?" nezapřel se jako kapitán mužstva James.
"Já to moc neumím a navíc namám koště," namítla Lily.
"Si půjčíš moje staré. Sirius s Judy koště mají. Když budem hrát my dva proti nim, bude to vyrovnané."
"No tak jo."
Když si vzali míče a košťata, vydali se před lom. Rozlehlé prostranství mezi lesem a lomem přímo vybízelo ke hře. Kluci upevnili vždy mezi dva stromy dva klacky, takže vznikly provizorní branky. Pravidlo bylo jen jedno. Družstvo s více brankami vyhrává.
"Lil, snaž se ať vyhrajem."
"Neboj, já nechci prohrát."
********
"Pane, akci opět překazili bystrozorové. Oběti jsou sice mrtvé, ale zajali Ibotssona."
"To musí přestat. Řekni mladému Rokwoodovi, aby se postaral o to, že Ibotsson nepromluví."
"Ano, pane."
"Ještě mi řekni, kdo zasahoval."
"Klasická čtyřka Potterovi, Moody, Richter a pak nějací mladí, které neznáme. Hodně jich padlo hned na začátku. Někteří se z toho nejspíš dostanou, ale minimálně dva jsou mrtví."
"Dobře. Nezkušení bystrozorové nejsou problém. Horší to bude s našimi starými známými. Na Modyho jen tak někdo nemá. Potterovi dohromady jsou přímo vražedná kombinace. Richter je taky špička. A Richardsonová, Conel a celý jejich ročník bude taky příliš dobrý s trochou více zkušeností. Přestanou posílat nováčky do riskantních akcí. Nemůžou si dovolit tolik mrtvých. Proto je nutné dostat někoho z nadřízených. Smrt jejich vzorů je zničí. V bitvách budou mít strach a to povede ke zkáze všech těch slavných bystrozorů. Kdo pak bude chtít tuto profesi studovat s vědomím, že zemře dřív, než získá dostatek zkušeností.
"Dokonalý plán, pane."
"Tak jdi a dokonale ho vykonej. Ale kdo to bude. Moodyho si nechám na později. Potterovi. Mají syna, pokud je stejně chytrý jako oni, je potřeba ho zlomit co nejdříve. Vem si koho chceš, Malfoyi. A ať jsou Potterovi co nejdříve mrtví."
"Ano, pane."
********
"No tak, Judy, ukaž, že nejsi padavka! Dělej! Pohni se s tím balónem!"
"Tak a teď toho mám akorát tak dost. Hrajte si sami vy fanatici. Prožíváš to jako mistrovství světa, Siriusi. Lil, jdeš?"
"Joo."
"Ale holky..."
"Judy má pravdu Jamesi Vy dva jste do toho strašně zažraní. Hrajte ve dvou. My půjdem domů."
********
"Ahoj zítra. Pěkný den všem," loučili se v práci Potterovi. Právě končili směnu.
"Henry, Jane, počkejte ještě chvilku. A skočte někdo pro Richtera, je v posilovně."
"Co se děje, Moody?"
"Právě jdu od ministra. Nové změny. Vzhledem k situaci se to dalo čekat. Mám s tím obeznámit vedoucí bystrozory."
Na Jasonovi Richterovi bylo opravdu vidě, že byl posilovat. Když si v kanceláři sedal, kolem krku měl ručník a z obličeje mu kapala voda.
"Je mi líto, že vás tu zdržuju po pracovní době, ale potřebuju to vyřídit. Nahoře se jim nelíbí akce proti Smtijedům. Nováčci nejsou dostatečně rychlí, dobří a zkušení. Máme strašné ztráty. Ti co nejsou mimořádně nadaní nebo alespoň 3 roky po škole na ty akce prostě nestačí. Proto rozhodli, že kurzy pro budoucí bystrozory začnou už v 6. ročníku. Všichni s dostatečným NKÚ, kteří chtějí být bystrozorem budou mít každou neděli lekce s jedním z nás čtyř. Tím pádem už můžou jít v létě na stáže ke zkušeným bystrozorům. V 7. ročníku zase kurzy a kdo splní OVCE, jde na bystrozorské studium jako je to teď. Kdo známky mít nebude, aspoň se bude umět bránit. I pokud by se nám podařilo Voldemorta a Smrtijedy porazit, vždy tu bude někdo, proti komu se jim ty zkušenosti budou hodit."
"No James bude nadšený, že se bude muset učit i v neděli."
"Váš syn chce být bystrozor?" zeptal se Moody.
"Chce. Teď jde do šestého ročníku a má vyhovující NKÚ."
"Ještě aby neměl s rodiči jako jste vy dva."
"Už je to všechno, Moody?"
"Jo, můžete jít."
"Jasone, nechceš zítra přijít? Někdy k večeru. Grilování a takové věci," navrhoval Potter.
"To u vás není už tak rodně lidí? Dík, rád příjdu."
"No poslední Jamesův kamarád přijede v neděli."
"Tak teda zítra ráno zase v práci, jdu se osprchovat."
"Ahoj."
"Čau."
*****
"Čaute děcka, jsme doma."
"Ahoj," vyšel James s ostatními z pokoje.
"Na zítra jsme pozvali Jasona."
"Skvělý. Chtěli jsme se s váma domluvit, kdy půjdeme na Příčnou. Popozítří přijede Remus a ten už má nakoupeno."
"V sobotu bychom měli mít volno. Tak pokud se něco nesemele, půjdem s váma. Pokud to bude vyhovovat i Cloesovým."
"Určitě bude," řekla Judy.
"Dobře. Chci vás ještě poprosit, ať posekáte zahradu. Večer tam budem grilovat."
"Jasně."
"Jo a ještě něco, Jayi. Celý rok budeš mít v neděli kurzy."
"Co je to za kravinu? Brumbál o tom ví? Přece mi nedovolí být někde pryč a navíc učení máme už tak dost. A jaké to sou vůbec kurzy?"
"Brumbál to ví. Víte, děcka, jak to vypadá s bystrozory. Ti mladí se v boji neudrží. Proto zavedli nedělní kurzy pro všechny, kdo na ně chtějí studovat už v 6 ročníku a ne až v sedmém. Pak máte o prázdninách stáž u někoho ze starších bystrozorů a v dalším roce zase kurzy. Kdo udělá OVCE jde na oficiální bystrozorskou výuku."
"Ty bláho, Lil, Jamesi, vypadá to, že budete mít celkem co dělat."
"To teda budou. Počkej, říkal jsi Lily?" došlo p. Potterové.
"Jo říkal to. Taky chci být bystrozor."
"No vy dva, přeju vám hodně štěstí. Jo a vlastně poslední věc. Budete mít povolení kouzlit celé prázdniny před 7. ročníkem i pokud vám je 17 až v průběhu prázdnin. Je to kvůli té stáži. Ale to se vás dvou netýká. Tobě to Jamesi akorát vyjde."
"Víš na co se těším Siriusi?"
"neustále mi to předhazuješ. Na to, že budeš moct kouzlit a den dřív. Vzhledem k tomu, že moje povolání výjimku nemá, musim s kouzlením počkat až na 1. července, když mi během dne přijde povolení. Cpeš mi to furt."
"A co chceš vůbec dělat, Siriusi? Čekala jsem, že když jste vy dva nerozlučitelní a nejlepší z ročníku, půjdete na bystrozory oba."
"Chci na odeklínače. Budu mít podobnou práci jako Lils a Jay, ale nemusím na to tak dlouho studovat. A taky s těma nejlepšíma z ročníku... Je to tak, že já, Lily a James máme nejlepší známky, ale kdo je nejlepší... V OPČM na Lil nikdo nemá, v lektvarech a přeměňování ji vychvalujou do nebe. jediný, kdo jí aspoň trochu konkuruje je Jay. No a pak jsem já. Všichni tři máme stejné známky, ale ti dva jsou lepší."
"V tom případě se na vás dva těším jako na budoucí bystrozory. Pokud je pravda, co říkal Sirius, máte na to. Ale budete muset makat. Tobě, Siriusi přeju taky hodně štěstí, ani ty to nebudeš mít lehké. A co ty Judy? Doufám, že alespoň někdo chce dělat něco normálního."
"Já i Kathy chceme na léčitelství. V téhle době je potřeba každá pomoc. Bystrozoři pro nás nejsou a ani bysme na to neměly," řekla Judy.
"Děti moje. Vy dostanete všichni ještě pořádně zabrat.Takže léčitelství jako vaši, Judy."
"Jo."
"Vypadá to, že nejlehčí práci chce Peter. Bude sedět někde na ministerstvu. Kde ho vezmou, tam bude. Remus tam chce taky. Na oddělení nehod a katastrof. Taky to nebude mít lehký."
"V životě to nikdo nebude mít lehké, ale vy to zvládnete. měli byste jít spát, je pozdě."
"Ale mami..."
"Nenutím vás, ale jít byste měli. Zítra budeme vzhůru asi dlouho."
Paní Potterová měla sice na mysli trochu jiný program, ale ani netušila, jak velkou pravdu měla.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Klikněte sem prosím, ať vím, kolik lidí to tak čte..

Děkuju :-)

Komentáře

1 Areneis Areneis | E-mail | Web | 27. ledna 2008 v 14:54 | Reagovat

je to překrásná kapitola. :-) Doufám, že brzy přidáš další. :-)

2 Blytonka Blytonka | 28. ledna 2008 v 16:01 | Reagovat

Skvělá kapča!!!!!!!!!!!!

3 Nessa Nessa | 29. ledna 2008 v 19:04 | Reagovat

Díky moc :-) Jsem ráda, že se vám líbí.... Za chvíli tu hodím něco dalšího.. Nebude to k téhle povídce ani k soaz... Nechte se překvapit :-)

4 Tetra Tetra | 2. února 2008 v 16:48 | Reagovat

Zajímavé :) a hezky dlouhé.. těším se na další :)

5 Nessa Nessa | 4. února 2008 v 8:58 | Reagovat

No mám zrovna prázdniny, takže se budu snažit přepsat do pc nějakou další kapitolu a pokusím se aby byla co nejdelší, ale nevim jak to mám napsané.....

6 maggie maggie | Web | 18. května 2008 v 13:29 | Reagovat

jé, chudák james....jestli na něj ty smrtijedi zaútočí...doufám, že se jim nic nestane...:))

ale je to bezva kapča a povídka celkově...:))

7 Nessa Nessa | 22. července 2008 v 10:57 | Reagovat

Děkuju =)

8 Hannah x) Hannah x) | E-mail | Web | 9. října 2008 v 20:48 | Reagovat

¨83m slušná číslo...:D Klasa kapitola!

9 Moony Moony | Web | 13. března 2010 v 15:01 | Reagovat

Lils a Jay... to je pěkné:-) už se těším na ty kurzy:-) to bude sranda:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama