5.kapitola- Koupání a pláže.. nebo taky ne

6. října 2007 v 14:46 | Nessa |  *Nikdy nekončící zábava*
V Řecku :-)

"Věnujte mi prosím ještě chvíli pozornost," zjednávala ticho profesorka.
"Toto je naše posila, Helen a Philip. Společně se mnou a profesorem vás zavedou do vašich pokojů. Vybalíte si a do 12 hodin máte volno. V poledne je oběd, po obědě začíná program. 5. ročník mě bude následovat, 6. Helen a Philipa a 7, půjde za profesorem Jonesem."
Před nimi se tyčila budova s tlustými zdmi a všude okolo byl písek, do kterého narážely vlny. K velké radosti všech byla pláž opravdu čistá a velká a moře umocňovalo dojem ráje na Zemi. Pár set metrů za ubytovnou začínal les a terén přecházel z rovin do kopců. Asi kilometr na druhou stranu leželo městečko Parga a nad ním se tyčila jakási zřícenina. Kousek od břehu z moře vyčnívaly malé ostrůvky.
V čele 5. ročníku vkráčela ředitelka Nebelvíru do jednopatrové budovy. Postupně jim ukázala jídelnu a pokoj ošetřovatelky.Pak byli odvedeni do dlouhé chodby, kde už byl i zbytek 6. a 7. ročníku- ti, co ještě nebyli ubytováni.
" Nalevo jsou liché pokoje, napravo sudé. Postupně vám řeknu číslo pokoje a jména, poté se můžete odebrat na pokoj. Pokoj č. 1 -Potter, Black, Lupin, Pettigrew. Pokoj č. 3 - Daviesová, Cloesová a Evansová," sotva to dořekla, ozvaly se ze dvou hrdel výkřiky
"JOOO!" a "NE!!"
Na Pottera a Evansovou se teď upíraly snad všechny pohledy a nejednomu bylo do smíchu.
"Slečno Evansová, s tím, že máte pokoj vedle pana Pottera už nic neuděláte a budete to muset vydržet. A teď všech sedm - jděte na pokoje, není tady k hnutí,"a pokračovala v ubytovávání.
"Zdá se, že tvoje přání ohledně ubytování nebylo vyplněno, miláčku."
"Drž klapačku, Pottere," odvětila Lily a vešla do pokoje.
"Ale nenadávala Ti za oslovení. Asi se jí to líbilo," poznamenal Sirius, za což si vysloužil vražedný pohled od Judy.
Pokoj se skládal ze dvou místností-ložnice a malé koupelny. V pokoji byly 3 postele, 3 noční stolky a 3 skříňky. Dívkám se tu okamžitě zalíbilo a začaly vybalovat. Když skončily, moc času už do oběda nezbývalo. Převlékly se do triček a krátkých sukní-bylo opravdu horko- a hodnotily Řecko.
Judy se rozhodla jít za Alexem, ale sotva vyšla ze dveří, vrazila do Jamese Pottera
"Judy, mohla bys jít na chvíli k nám? Nikdo tam není a já bych si potřeboval promluvit. Slibuju, že to není žádný vtípek."
"Když mi neříkáš Cloesová, tak to asi bude vážný, ale jestli je to podraz tak si to vypiješ. A půjdu jen na chvíli."
Pokoj byl stejný jako jejich. Tedy po ubrání jedné postele, skříňky, nočního stolku a strašného nepořádku. Když se zavřely dveře, James spustil.
"No.... jde tak nějak o Evansovou. Líbí se mi už dlouho, to asi víš. Ty jsi její kamarádka a podle toho jak si reagovala na tu Siriusovu poznámku...Proč mě ta holka nesnáší a co mám udělat, aby se to změnilo?"
"Nejenom Lily vadí tvé chování. Vychloubáš se před ní, neustále ji zveš na rande nebo máš nějaké jiné návrhy. Tebe by neotravovalo, kdyby takhle někdo lezl za tebou? Taky nesnáší jak si cucháš vlasy. Skus jí neříkat příjmením, neustále ji někam nezvat, neprovokovat, a tak podobně. Pak se spolu můžete bavit a ne hádat a být kamarádi. Časem možná i víc. Ale ten čas tomu musíš dopřát."
"Ne, že by toho bylo málo. Nikdy mě nenapadlo, podívat se na to z tohohle pohledu. Fakt bych ti tak připadal snesitelnější?"
"Jo."
"Tak teda moc dík, Judy. Kamarádi?"
Pokud budeš slušný, jo. Jamesi."
"Jdem na oběd?"
"Nejdřív pro holky."
Lily nejdřív protestovala, ale nakonec jí Judy umluvila.
"Lily, chtěl bych se Ti omluvit. Nedošlo mi, že by ti mohlo moje chování vadit. Budu se snažit nelézt Ti na nervy," omlouval se James.
Lily na něj koukala s otevřenou pusou. Nakonec polkla pár urážek a poznamenala:
"Jenom jestli Ti to vydrží."
V jídelně bylo několik stolů pro osm lidí. Po přemlouvání (Lily ) si spolu s holkami ke stolu sedl Alex a světe div se - Poberti. Lily nakonec souhlasila a posadila se vedle Remuse. Z druhé strany si chtěl sednout James, což Judy ostře zarazila. Místo zabrala Kathy a James byl usazen vedle ní. Judy samozřejmě seděla vedle Alexe a poslední dvě místa zabrali Peter a Sirius. Ten přišel do jídelny zároveň se dvěmi spolužačkami a velmi se divil, s kým má sedět u stolu (jako celý zbytek místnosti), ale nechal kvůli Jamesovi vyptávání až na pokoj. Na stole se objevilo jídlo a všichni se do něj hladově pustili. Ke všeobecnému údivu u stolu Jamese a Lily za celý oběd nevypukla žádná hádka. Vždy když se k nějaké schylovalo, spolusedící rychle změnili téma....
Když všichni dojedli, vzal si slovo profesor Jones.
"Asi za půl hodiny začne hra, která potrvá až do pondělí. Bude to něco jako HODNĚ dlouhá procházka. Sbalte si oblečení na 3 dny. Vezměte si co a kolik chcete, ale pamatujte, že si to budete tři dny tahat. Přesně v jednu hodinu vás čekám sbalené před vchodem. Můžete jít."
Po jeho slovech zavládlo nevídané ticho. Nikdo nic takového ani ve snu nečekal.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lucííík999 Lucííík999 | Web | 28. prosince 2007 v 0:28 | Reagovat

no tak to jsem zvědavá...co to bude....chudáčci...beztak si mysleli že se budou válet na pláži a oni jim takhle zkazili plány..:D:D:Dúžasná kapča..:-)

2 Nessa Nessa | 4. února 2008 v 9:22 | Reagovat

Děkuju :-)

3 martnka martnka | Web | 16. července 2008 v 12:29 | Reagovat

teda to sem zwedava co je to za hru

4 Hannah x) Hannah x) | E-mail | Web | 9. října 2008 v 19:21 | Reagovat

napínavé jak guma...:DD Guma, jáj... wowkovní kapitola

5 Moony Moony | Web | 13. března 2010 v 14:25 | Reagovat

ty blaho tady v tom bude něco víc:-D jak já se těším a mažu číst:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama